Syrenka auto kultowe i kochane przez Polaków

Na polskich drogach coraz rzadziej można zobaczyć auto, które tak naprawdę jest symbolem rozwoju motoryzacji w Polsce. Mowa o syrence. Dzisiaj uważana jest za auto kultowe, które zwyczajnie warto mieć w garażu, absolutnie nie tylko ze względów sentymentalnych. Dlaczego? Poniżej wyjaśniamy, jak stara syrenka może stać się impulsem do rozwinięcia swojego biznesu.

Syrenka auto


Syrenki były produkowane w Polsce przez prawie 30 lat. Samochód został skonstruowany końcem lat 50 i był w produkcji aż do roku 1983. Na przestrzeni lat dwa zakłady zajęły się produkcją tego kultowego polskiego samochodu. Jeden zlokalizowany był w Warszawie, a drugi w Bielsku-Białej. Co ciekawe, z linii montażowej zjechało ich ponad pół miliona. Przez wiele lat syrenka była symbolem statusu materialnego i tego, że właściciel mógł pozwolić sobie na jej zakup lub też miał dobrą pozycję wśród elit i osób u władzy. W latach 80 oraz 90 syrenka była już powoli reliktem przeszłości, ale później, wraz z pojawieniem się mody na wszystko to, co oryginalne, vintage i jedyne w swoim rodzaju, syrenki wróciły do łask. Hipstersi z dumą doprowadzili sprawne syrenki na polskie drogi w drugiej dekadzie XX wieku.

Syrenka dzisiaj


Dzisiaj auto syrenka uważane jest za niezwykle stylowe retro auto. I chociaż syrenką raczej trudno wybrać się w dłuższą przejażdżkę, auto może stać się kolekcjonerskim motoryzacyjnym gadżetem, który od czasu do czasu wyjedzie na polskie drogi. Właściciele syrenek regularnie zarabiają dzięki temu, że posiadają samochód w dobrym stanie, który na przykład świetnie wygląda na zdjęciach. Syrenka jest bowiem często wykorzystywana do stylowych fotografii wykonywanych przed świętami Bożego Narodzenia. Może być też gadżetem do sesji ślubnych, kiedy to nowożeńcy pozują w stylowej syrence pozostawionej gdzieś wśród pól. Wystarczy wrzucić ogłoszenie z ofertą wynajmu syrenki na jednym z portali w internecie. W okresie wiosenno-letnim, a następnie przed świętami regularnie będą pojawiały się oferty wynajmu syrenki właśnie w celu wykonania zdjęć czy filmów.

Jak kupić syrenkę?


Na rynku samochodów używanych znajdują się zarówno oferty sprzedaży syrenek po remoncie, jak też syrenek wymagających renowacji. Pierwsza opcja to zdecydowanie droższy zakup, jednak taki samochód jest gotowy do użytku. Można poruszać się nim po drogach lub właśnie wykorzystywać do wynajmu. Często w ten sposób postępują osoby posiadające więcej pojazdów retro, które wynajmują na sesje zdjęciowe lub przyjęcia okolicznościowe.

Redakcja nantech.pl