Producenci znaków drogowych – co oferują swoim klientom i kto może złożyć u nich zamówienie?

Znaki drogowe umożliwiają bezpieczne pokonywanie dróg oraz poruszanie się po innych obszarach. Można kupować je też bezpośrednio u producentów.

Polscy producenci znaków drogowych mogą zaoferować swoim klientom dostęp do pełnej gamy znaków zgodnych z polskimi przepisami, a także akcesoriów jak obejmy czy słupki do znaków drogowych. Dodatkowo świadczą oni usługi polegające na produkcji znaków na indywidualne zamówienie.

Jaka jest oferta producentów znaków drogowych?

Producenci znaków drogowych mogą zaprezentować swoim klientom dostęp do szerokiej gamy produktów używanych w oznakowaniu ulic oraz innych obszarów. Co znajduje się w ich asortymencie?

Znaki drogowe

Zaliczają się do nich głównie:

  • Znaki zakazu,
  • Znaki nakazu,
  • Znaki ostrzegawcze,
  • Znaki informacyjne,
  • Znaki uzupełniające,
  • Znaki tramwajowe,
  • Znaki wojskowe,
  • Znaki kierunku,
  • Znaki miejscowości,
  • Tabliczki do znaków drogowych.

Powyższe typy znaków drogowych są dostępne w różnych wielkościach, które dopasowywane są zależnie od miejsca ich montażu.

Również producenci znaków drogowych mogą zaoferować klientom znaki przygotowywane na indywidualne zamówienie. Najczęściej są to znaki informacyjne zawierające informacje o konkretnych lokalizacjach czy też dodatkowe tabliczki do znaków drogowych.

Akcesoria do znaków drogowych

Producenci oferują między innymi obejmy oraz słupki do znaków drogowych, które pozwalają na ich odpowiedni montaż w różnych miejscach.

Dodatkowo wybrane firmy oferują również swoim klientom systemy informacji miejskiej, określane także jako systemy SIM, a także oznakowanie stosowane w obiektach i firmach. Niektóre dostarczają także urządzenia używane w celu zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego jak słupki, barierki.

Kto może kupować znaki drogowe u ich producentów?

Nie ma żadnych ograniczeń pod kątem zakupu znaków drogowych. Wobec tego znaki oraz słupki do znaków drogowych i inne produkty oferowane przez producentów znaków dostępne są dla wszystkich zainteresowanych osób.

Wobec tego znaki drogowe mogą kupować również osoby prywatne, które chcą odpowiednio oznakować należące do siebie posesje. Często zamawiają one wtedy znaki zakazu, na przykład zakazu wjazdu czy zakazu parkowania oraz postoju, które umieszczane są przy prywatnych drogach, bramach i wjazdach.

Jak można zamówić znaki u producenta?

Znaki drogowe można zamówić bezpośrednio u producenta na dwa główne sposoby – stacjonarnie oraz na odległość.

Stacjonarny zakup oznacza wtedy wizytę w siedzibie producenta, gdzie można zapoznać się z jego ofertą i zamówić potrzebne znaki drogowe. Takie rozwiązanie jednak nie zawsze jest możliwe ze względu na dystans do pokonania, dlatego rozwiązaniem jest zakupienie znaków na odległość.

Dzisiaj wiele firm sprzedających znaki i akcesoria jak słupki do znaków drogowych umożliwia ich zamówienie przez internet. Prowadzą one własne sklepy online, gdzie można sprawdzić bliżej ich asortyment, a następnie od razu złożyć zamówienie. Znaki drogowe są wtedy dostarczane bezpośrednio pod adres podany przy zamówieniu przez klienta.

Redakcja nantech.pl