Jakie wybrać modne presety lightroom?

Oryginalne presety Lightroom najprościej rzecz mówiąc to zestaw ustawień parametrów poszczególnych kolorów. Mowa tutaj przede wszystkim o ustawieniu balansu bieli, kontraście, ekspozycji, czy też o nasyceniu. Dzięki umiejętnie dobranym presetom można uzyskać bardzo ciekawe efekty kolorystyczne na zdjęciach. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie wybrać presety Lightroom, aby obrabianie zdjęć stało się czystą przyjemnością.

Moda na presety

Obrabianie zdjęć oryginalnymi presetami wbrew pozorom jest bardzo prostym zadaniem, dlatego też cieszą się one tak dużym zainteresowaniem. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele płatnych i darmowych presetów. W wielu sytuacjach za pomocą jednego kliknięcia można całkowicie zmienić zdjęcie i od razu wrzucić je do obsługiwanych social mediów. Pamiętać należy o tym, że każde zdjęcie jest nieco inne, dlatego też niekiedy niezbędne jest naniesienie kilku prostych poprawek. Osoby, które czują się na siłach mogą spróbować stworzyć własne presety, które w 100% zaspokoją nasze indywidualne oczekiwania.

Jak umiejętnie dopasować presety do fotografii?

Jak wspomniano powyżej nawet najlepsze presety Lightroom niestety nie pasować będą do każdego zdjęcia. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt trzeba będzie nieco pobawić się suwakami. W większości przypadkach skupić należy się na umiejętnym dostosowaniu ekspozycji do danego zdjęcia. W kilka sekund można uzyskać naprawdę niesamowity efekt. W wolnej chwili pobawić można się również suwakiem temperatury. Jeżeli chodzi o popularne zdjęcia zachodów słońca, to zdecydowanie lepiej prezentować będą się one po dodatkowym ociepleniu. Zdjęcia robione z nocy wymagają z kolei ochłodzenia. W Internecie można znaleźć wiele poradników, dzięki którym dowiemy się jak dopasować presety do konkretnych typów zdjęć.

Jakie presety są godne uwagi?

Gotowe presety są doskonałym wyborem dla tych osób, które w krótkim czasie chcą nauczyć się obsługi popularnego programu Lightroom. Nawet osoby bez większego doświadczenia z grafiką po kilku próbach sprawnie poradzą sobie z obróbką zdjęć. Jeżeli chodzi o darmowe presety to zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się klimatyczny preset Skyfall. Jest to doskonały wybór dla osób, które robią zdjęcia przy niekorzystnej pogodzie. Skyfall to rewelacyjny preset, który dodaje ciepła do każdej fotografii. Dużym zainteresowaniem cieszy się również bezpłatny preset Nate Cam i Bold Color. Osoby, które chcą uzyskać charakterystyczną poświatę różową na zdjęciu powinny pobawić się presetem Lips of Wine.

Przeczytaj więcej na mp-foto.pl

Redakcja nantech.pl