Tutaj jesteś

Pilarka spalinowa – niezbędna w ogrodzie i sadzie!

31 sierpnia 2022 Biznes pilarki spalinowe Husqvarna


Pilarki spalinowe to urządzenia, które są bardzo pomocne podczas prac ogrodowych i sadowniczych. Jak wybrać dobry model?

Z użyciem pilarek łańcuchowych prace polegające na cięciu drewna mogą odbywać się jeszcze efektywniej. Dzisiaj w sprzedaży na klientów czeka szeroka gama modeli, między innymi popularne pilarki spalinowe Husqvarna. Sprawdź, kiedy warto zdecydować się na zakup pilarki i jak wybrać odpowiedni model!

Pilarka łańcuchowa – kiedy warto ją kupić?

Urządzenie jak pilarka łańcuchowa przeznaczone jest do cięcia drewna oraz dodatkowo do jego obróbki. Wyposażone w łańcuch tnący oraz wygodny uchwyt jest bardzo dobrą alternatywą dla zwykłej piły.

Pilarka łańcuchowa z pewnością będzie praktycznym wyborem dla każdego, kto ma ogród oraz sad. Również będzie nieocenionym narzędziem dla osób dysponujących własnym lasem.

Gdy zatem dotychczas prace związane z cięciem oraz obróbką drewno prowadzono ręcznie, pilarka łańcuchowa może być bardzo dobrym zakupem, by oszczędzić czas i uzyskać jeszcze lepsze efekty pracy.

Dzisiaj w sprzedaży można znaleźć pilarki w wielu wariantach, na przykład pilarki spalinowe Husqvarna i innych marek, pilarki elektryczne, w tym akumulatorowe. Różnią się one też pomiędzy sobą swoją wielkością mocą, ciężarem, co również pozwala na dobranie właściwego modelu do swoich potrzeb.

Pilarka – spalinowa czy elektryczna?

Pilarki można podzielić na dwie główne kategorie, a dokładnie na modele spalinowe oraz elektryczne. Dodatkowo wśród pilarek elektrycznych można też wydzielić te akumulatorowe.

Gdy ważna jest niezawodność pracy w każdym miejscu oraz wysoka moc, wtedy najlepszym zakupem będzie markowy model, na przykład jak pilarki spalinowe Husqvarna. Trzeba jednak pamiętać o tym, że takie urządzenia na ogół są cięższe i mają większe gabaryty.

Elektryczne pilarki są natomiast mniejsze, a przez to łatwiejsze w obsłudze. Również mogą zaoferować wysoką wydajność i wytrzymałość pracy. Takie urządzenia mogą pracować przez podłączenie ich do gniazdka, ale również mogą wykorzystywać akumulatory, które dają większą swobodę w ich użytkowaniu.

Główne parametry pilarek – jaką wybrać?

Przy zakupie pilarki akumulatorowej, sieciowej albo spalinowej, pod uwagę trzeba wziąć kilka istotnych czynników, by korzystanie z niej było łatwe i wygodne.

Do najważniejszych parametrów przy zakupie pilarki zaliczane są:

  • Rodzaj zasilania – jak wspomniano wcześniej, może być to pilarka spalinowa albo elektryczna, dlatego jej typ zasilania należy dostosować w zależności od miejsca pracy i indywidualnych preferencji.
  • Prędkość łańcucha – pokazuje, jak bardzo wydajna jest pilarka podczas pracy.
  • Wymiary – w przypadku używania pilarki do cięcia mniejszych gałęzi dobrze sprawdzą się małe modele, natomiast te duże polecane są do cięcia drzew.
  • Waga – dostosowana do możliwości użytkownika.
  • Funkcje – nowoczesne pilarki, na przykład pilarki spalinowe Husqvarna oraz elektryczne tej marki, oferują użytkownikom dodatkowe funkcje poprawiające efektywność i bezpieczeństwo prowadzenia prac, na przykład łatwy rozruch, ochronę przed wibracjami, napinacz łańcucha, hamulec bezwładnościowy.

Kiedy warto zlecić obróbkę CNC

Redakcja nantech.pl

Witamy na Nantech.pl – serwisie, który powstał z pasji do nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań w różnych sektorach gospodarki. Nasza redakcja to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem śledzą najnowsze trendy i dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?