Jak zrobić dobre zdjęcie biznesowe?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że dobre zdjęcie biznesowe może przyczynić się do większej sprzedaży. Zdjęcie powinno być dobrze zrobione i należy się do niego odpowiednio przygotować. Jak powinna wyglądać taka fotografia?

Zdjęcie biznesowe – dlaczego jest takie ważne?

Zdjęcie biznesowe pomaga w budowaniu wizerunku firmy w oczach klienta. Potencjalny kupiec wie, z kim ma do czynienia i kto jest odpowiedzialny za produkt lub usługę. Dobre wrażenie na zdjęciu może doprowadzić do tego, że klienci nabiorą zaufania i będą zainteresowani współpracą. Dobrze wykonane zdjęcie biznesowe pozwala także wyróżnić się na tle firm konkurencyjnych. Ważne jest, aby na zdjęciu wyglądać schludnie oraz sprawiać pozytywne wrażenie osoby otwartej i ciekawej życia. Dobrym pomysłem jest dołączanie fotografii biznesowej w każdej wiadomości mailowej oraz w artykułach pisanych na temat firmy. Fotografia powinna być kojarzona z marką i wiedzą, a twarz znajdująca się na zdjęciu powinna wzbudzać zaufanie.

Jak zrobić dobrą fotografię biznesową?

Przede wszystkim powinno to być zdjęcie zrobione w profesjonalnym studio fotograficznym, a nie samodzielnie w formie selfie. Odpowiednio dobrane tło, garderoba oraz postawa są bardzo istotne. W przypadku wyboru tła najczęściej do zdjęć biznesowych wybierane są jednolite tła w jasnych lub ciemnych odcieniach. Oczywiście można zrobić także zdjęcie w miejscu pracy, o ile stanowisko pracy wygląda dobrze i jest uporządkowane. Osoba na zdjęciu powinna być pogodna i wyglądać na pełną energii. Nie wolno się garbić, postawą należy pokazać, że jesteśmy otwarci i profesjonalni. Przed sesją powinno się wyspać. Panie powinny wykonać delikatny makijaż, panowie mogą przypudrować twarz, aby się nie świeciła. Naturalnie ubranie jest także bardzo ważne i powinno współgrać z branżą, z którą osoba jest związana. Fryzura powinna być świeża, lekka i nie powinna zbytnio zakrywać twarzy.

Gdzie zrobić fotografię biznesową?

Do fotografii biznesowej należy się przygotować i o tym już każdy wie. Aby zdjęcie było profesjonalne i zachęcało klientów do kontaktu, należy przyjąć na zdjęciu odpowiednią postawę, odpowiednio się ubrać oraz mieć pogodną twarz. Samodzielne wykonanie zdjęcia jest wykonalne, aczkolwiek najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalnego fotografa. On zna się na swojej pracy, wie jak ustawić osobę do zdjęcia. Fotograf posiada także profesjonalne oświetlenie oraz sprzęt za pomocą, którego wykona wysokiej jakości zdjęcie. Oczywiście zostanie ono także poddane obróbce cyfrowej, aby zniwelować jakieś niedoskonałości.

Redakcja nantech.pl