Dodatki do paliwa – ceramika do silnika

Wśród posiadaczy samochodów toczy się nieprzerwana debata na temat stosowania dodatków do paliwa i silnika. Jedna strona twierdzi, że dodatki, takie jak Ceramizer są niepotrzebne, aby zapewnić płynną pracę silnika, natomiast inni optują za drugim rozwiązaniem, podkreślając, że dodatki do silnika mogą pomóc w utrzymaniu jego maksymalnej wydajności. Co ciekawe, obie strony mają rację, ale zależy to w dużej mierze od okoliczności.

Dodatki do silnika – czy warto?

Zakładając, że przestrzegane są wszystkie zalecenia producenta dotyczące pielęgnacji i konserwacji silnika, powinien on działać prawidłowo przez długi czas. Ale czy te zalecenia uwzględniają faktyczne zużycie i co tak naprawdę producent uważa za akceptowalną wydajność?

Tutaj właśnie wkraczają dodatki do oleju silnikowego. Wszystkie nowoczesne oleje ceramiczne zawierają składniki, które mają wpływać na lepkość, zapewniać redukcję zużycia i tarcia oraz poprawiać trwałość oleju. Ceramiczne dodatki do oleju skrzyni biegów, takie jak wspomniany Ceramizer, pomagają jej lepiej funkcjonować w układach z nowoczesnymi silnikami. Chociaż tak naprawdę wszystkie oleje silnikowe zawierają rozmaite dodatki, istnieje rynek dodatków, które pomagają wypełnić luki w standardowym oleju silnikowym. Dzięki odpowiednim dodatkom możemy utrzymać szczytową wydajność silnika znacznie dłużej niż za pomocą standardowych środków smarnych.

W serii badań wykazano, że ceramiczne dodatki do olejów są wyjątkowo odporne na ciepło, działają również pozytywnie na pracę silnika wypełniając i wiążąc obszary w jego wnętrzu. W rzeczywistości większość zużycia silnika występuje zaraz po uruchomieniu pojazdu, ponieważ olej nie został jeszcze przepuszczony. Ceramika do silnika może zapewnić jego smarowanie wystarczająco długo, aby olej zaczął swobodnie przepływać. Dodatek taki pokrywa pierścienie, tłoki, łożyska i inne powierzchnie metalowe powłoką ceramiczną. Powlekając wnętrze silnika, zmniejsza wymiernie jego zużycie oraz tarcie. Pomaga to upewnić się, że silnik będzie mógł dłużej pracować wydajniej.

Dodatek do paliwa – koszty użycia a zalety używania

Trzeba jednak zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt sprawy. Nie można bowiem pominąć całkiem wysokich kosztów olejowania ceramicznego. Koszt jest jednym z powodów, dla których dodatek do silnika nie znajduje się w standardowym oleju i nie jest powszechnie używany przez wielu kierowców. Jeśli go nie używasz, istnieje duża szansa, że ​​Twój silnik tak czy owak będzie działał poprawnie. Jednak jeśli liczysz na to, że Twój samochód będzie sprawował się naprawdę idealnie, a silnik osiągnie maksymalną wydajność, przy czym towarzyszyć temu będzie lepszy przebieg paliwa i większą moc, wówczas dodatek ceramiczny będzie tym czego potrzebujesz.

Ceramika do silnika tak naprawdę broni się sama, bez względu na koszty. Umożliwia regenerację metalowych powierzchni jednostki napędowej bez konieczności jej rozkręcania. Aplikowany przez wlew oleju silnikowego Ceramizer tworzy warstwę ochronną, zapobiegającą ścieraniu i uszkadzaniu elementów silnika.

Redakcja nantech.pl