Audi A8 jeszcze dokładnie dwa lata temu był produkowany. Jednak niestety, od właśnie owych dwóch lat przeszedł on na emeryturę. Już powoli samochód ten będzie odchodził do historii motoryzacji, jednak możemy być pewni, że jeszcze przez kilka ładnych lat b…

Więcej

Wyjazd autem

Trenowanie i rozgrywanie meczów wiąże się często z wyjazdami, za które płaci nasz klub. Są więc liczne okazje do tego, by zwiedzić pół Polski, a nawet świata. Przy okazji poznaje się mnóstwo ludzi i ich kulturę. Podobno strzelenie gola w ważnym meczu, daleki lot w skokach narciarskich, przejechanie autem wyścigowym choćby jednego okrążenia i wiele innych takich sytuacji to jedne z najlepszych momentów w życiu. Uczucie nie do opisania. To właśnie dla takich chwil zostaliśmy stworzeni, dla takich chwil warto się starać. Należy tego doświadczyć samemu, bo to, co się wtedy z człowiekiem dzieje jest po prostu niebywałe. Radość z gry to rzecz niesamowita, emocji towarzyszących temu wydarzeniu nigdy się nie zapomina.

Sport pomaga rozumieć i akceptować innych i kontrolować swoje zachowania. Bywa tak, że jesteśmy nasiąknięci emocjami, z którymi nie umiemy sobie poradzić. Aktywność fizyczną może nam w tym pomóc.

Auta odgrywają w sporcie bardzo istotną rolę. Dyscyplin samochodowych jest teraz mnóstwo. Jedną z nich są rajdy. To niezwykle trudny i ciężki sport. Ludziom się wydaje, że wystarczy mieć szybkie, dobrze przygotowane auto rajdowe i umieć jeździć, by pokazać się w tej dyscyplinie. Nic bardziej mylnego. Tak jak w przypadku innych sportów motorowych, tu także liczy się coś więcej. W rajdach chodzi w nich o to, by przejechać wyznaczoną trasę jak najszybciej. Wiedzie ona głównie przez drogi publiczne. Niekiedy są one zamknięte, wtedy do czynienia mamy z tzw. odcinkiem specjalnym, potocznie zwanym OS lub OES. Można go porównać do wyścigu na czas w kolarstwie, gdzie zawodnicy startują jeden po drugim w odpowiednich odstępach czasu. Wygrywa oczywiście ten, kto osiągnie najlepszy, czyli najkrótszy czas. W rajdach występują też odcinki otwarte. Bój toczy się w każdych warunkach atmosferycznych, co znaczy że przez szybę auta zagląda czasem słońce, a nierzadko po masce samochodu spływają krople deszczu.

Ten sport naprawdę coś w sobie ma, jeśli nawet kierowcy odnoszący sukcesy w Formule 1 decydują się spróbować swoich sił w rajdach. Widać są one bardziej efektowne. Z pewnością wyzwalają duże ilości adrenaliny i pozytywne emocje. Jest to sport nieprzewidywalny, nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć, kto zwycięży, kto nie dojedzie do mety i któremu zawodnikowi maszyna odmówi posłuszeństwa. Niestety, liczne awarie często stoją na przeszkodzie w osiągnięciu zwycięstwa, czy choćby ukończeniu wyścigu. To jednak tylko dodaje pikanterii tej dyscyplinie i sprawia, że jest ona niezwykle wyjątkowa. Kierowcy w każdym wyścigu dają z siebie wszystko, bo zdają sobie sprawę, że tam walka toczy się o każdy kilometr, każdą sekundę.

Owszem, jest to sport agresywny i bardzo niepewny. Zasiadając za kółkiem rajdowego samochodu można się bać, ponieważ wypadki są wpisane w tą dyscyplinę, a nieraz dochodziło już do zdarzeń, które kończyły się śmiercią. Z drugiej jednak strony są to piękne zawody. Pełno kolorowych aut, uśmiechających się ludzi, wspaniałych kibiców, no i ta cudowna atmosfera.

W rajdach można jeździć do późnej starości, pod warunkiem, że ma się odpowiednią wiedzę, przygotowanie i umiejętności. Nie ukrywam, że jest to tez dobre zajęcie na zarobienie pieniędzy. Wprawdzie ciężko trzeba się napracować, ale myślę, że warto. Robić to, co się lubi i móc się z tego utrzymać. O to w życiu chodzi.

Tagi: sport,rozrywka,ludzie | Lista plików strony

Powered by nantech.pl, © 2020.