W czasie, kiedy producenci felg oferują nam przeróżne ich rozmiary i modele ciężko jest dobrać odpowiednie felgi spełniające wszystkie kryteria wymagań naszego samochodu sklepy i portale internetowe posiadają konfigurator felg, w który wpisuje się koni…

Więcej

Brytyjska marka Triumph

Jedną z najbardziej znanych i prestiżowych, a zarazem również najstarszych marek motocyklowych jest brytyjska marka Triumph. Można chyba nawet zaryzykować stwierdzeniem, iż jest to najstarsza na świecie firma produkująca motocykle. Oficjalnie bowiem do życia została powołana jeszcze w połowie lat osiemdziesiątych – a zatem kilkanaście lat wcześniej aniżeli tak znane, amerykańskie firmy jak Indian czy Harley-Davidson.

Początkowo Triumf nie zajmował się produkcją motocykli, ale rowerów – pierwsze takie jednoślady opuściły fabrykę cztery lata po tym, jak przedsiębiorstwo uzyskało prawną osobowość. Z kolei pierwsze w historii motocykle sygnowane tą marką ujrzały światło dzienne dokładnie sto osiem lat temu. Faktem też jest, że nie da się w przypadku tej firmy mówić o tym, że zachowała ciągłość swojego funkcjonowania. Przedsiębiorstwo założone bowiem w latach osiemdziesiątych wieku dziewiętnastego sto lat później ogłosiło bankructwo. To jednakże wcale nie oznacza, że piękne Triumphy zniknęły z rynku. Powróciły na niego po nieco ponad dziesięciu latach nieobecności – miało to miejsce przed dwudziestoma laty. Prawa do tej marki zakupione zostały przez przedsiębiorcę nazwiskiem John Bloor. Powołane przez niego do życia przedsiębiorstwo nazywa się Triumph Motorcycle LTD i jest zupełnie odmienną firmą aniżeli ta pierwotna, nie mniej jednak jej powiązania ze starymi tradycjami są tutaj bardzo silne i wyraźnie zaznaczone.

Triumph Motorcycle LTD nie jest w dzisiejszych czasach firmą konkurującą z motocyklowymi gigantami rodem z Japonii, które rynek ten zdominowały obecnie całkowicie. Triumphy są motocyklami dla klientów bardziej wymagających i rozglądających się za czymś jednak bardziej luksusowych. Rzecz jasna pojazdy te mają swoją wartość. W skali rocznej firma wypuszcza na rynek około czterdziestu tysięcy motocykli (w porównaniu z wyżej wspominaną Japonią to rzeczywiście nie jest zbyt wiele), aczkolwiek z każdym rokiem produkcja ta odnotowuje systematyczne zwyżki. Oferta Triumpha jest aktualnie szalenie zróżnicowana i każdy miłośnik motocykli znajdzie w niej coś, co zaspokoi jego oczekiwania. Tak więc z całą pewnością usatysfakcjonowani będą zarówno wielbiciele modeli sportowych, jak i tych, które z powodzeniem nadają się do uprawiania turystyki na dłuższych trasach. W ramach ciekawostki dodać w tym miejscu można, że produkcja tych motocykli nie jest zautomatyzowana w całkowitym stopniu – wszystkie podzespoły składa się tutaj ręcznie, podobnie jak niektóre elementy maluje się ręcznie.Jak nietrudno się domyślić, Sport Scout 101 podczas nich królował. Wszechstronność tego pojazdu pozwalała na dokonywanie na nim naprawdę niewiarygodnych wręcz wyczynów. Przed czterdziestoma trzema laty właśnie na tym jednośladzie pobity został oficjalny rekord prędkości motocykli Indian – wynosił on trzysta pięć kilometrów na godzinę, a wyczynu tego dokonał Burt Munro. Nieoficjalny zaś rekord motocykli Indian to trzysta trzydzieści jeden kilometrów na godzinę.

Tagi: rynek,firma,produkcja | Lista plików strony

Powered by nantech.pl, © 2021.