Samochód osobowy Dutton Sierra II już nie jest oczywiście spotykany na ulicy. Jest to bowiem jednak dość stary samochód marki Dutton, a co więcej był on również dość krótko produkowany. To wszystko sprawia, iż samochód Dutton Sierra II jest naprawdę bardz…

Więcej

Słów parę o starych samochodach i częściach samochodowych.

Części samochodowych są setki. Każdy samochód charakteryzuje się oczywiście innymi częściami, co czasem nastręcza pewnych kłopotów, gdy mamy samochód starej daty czy samochód zabytkowy i chcemy go odrestaurować. Nie jest tak łatwo znaleźć do niego pewne części, a jeżeli mowa o naprawdę starych autach, to musimy przeważnie szukać starych samochodów w beznadziejnym stanie, z których odzyskać można już właśnie tylko części, bądź szukać starych, lecz sprawnych części, bądź jeśli nas na to stać, poszukać firm, które dorobią nam daną część za odpowiednią cenę. Jednak hobby jakim jest odrestaurowywanie samochodów jest niesłychanie kosztowne. Z uwagi na pokaźną liczbę części znajdujących się w poszczególnych samochodach może to być tak kosztowne, że będziemy przez pół życia kompletować poszczególne części danego zabytkowego samochodu.

Samochody zabytkowe są bodaj jedynymi, których wartość rośnie wraz z czasem, nie licząc edycji limitowanych różnych samochodów. Przeciętny samochód bowiem z roku na rok traci na wartości, jednak gdy odrestaurujemy stary model Porsche możemy być spokojni, że inwestycja nam się zwróci, gdyż nie brak na świecie amatorów starych samochodów. Któż jednak po latach starań by samochód odzyskał dawną świetność, sprzedał go komuś obcemu? Z pewnością niewiele znalazłoby się takich osób, chyba że zajmujemy się odrestaurowywaniem samochodów na skalę nieco większą niż jeden czy dwa samochody. Bywa jednak także i tak, że ciężko jest dostać części do dosyć nowych samochodów. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy samochód do którego szukamy części został jakiś czas temu już wycofany z produkcji danej firmy i obecnie musimy tych części szukać albo u innych kierowców albo w różnych sklepach, być może choć jeden egzemplarz takiej części wówczas się znajdzie. Części samochodowe są jednak zmorą wielu kierowców i nie ma się tak naprawdę czemu dziwić. Można dostać niemal białej gorączki szukając czasem oryginalnej części do jakiegoś samochodu, zwłaszcza jeśli jest to już rzadki model. Wymiana części samochodowych jeśli nie potrafimy robić tego sami także sporo nas będzie kosztować, a niestety samochód jako pojazd mechaniczny zużywa się i zużywają się jego części, które trzeba potem wymieniać.Jakie części samochodowe możemy wyróżnić?

Jak wiemy, części samochodowych wymienić można po prostu setki. W jaki sposób jednak dzieli się samochód? Najbardziej ogólnie podzielić można go na nadwozie, podwozie, silnik, układ silnika, inne układy oraz na elementy bezpieczeństwa. Jak jednak łatwo się domyślić, jest to najbardziej ogólny z możliwych podziałów i niewiele nam mówi. Nadwozie na przykład także dzieli się na dwie kolejne części. Dzielimy je bowiem na nadwozie zewnętrzne, oraz na wnętrze auta. Auto na zewnątrz podzielić możemy jeśli chodzi o nadwozie na karoserię, drzwi, błotniki, chłodnicę samochodową, zderzaki, dach, szyberdach (opcjonalne), a także na szyby, wycieraczki czy spryskiwacze. To są te najczęstsze i najbardziej znane nam części.

Tagi: części,stare,kupno | Lista plików strony

Powered by nantech.pl, © 2021.