Lamborghini GTZ jest samochodem, który nigdy nie trafił do masowej sprzedaży. Swoją premierę auto to miało dokładnie w tysiąc dziewięćset sześćdziesiątym piątym roku w Londynie. Jego produkcja rozpoczęła się rok później, czyli w tysiąc dziewięćset sześćdz…

Więcej

Sposób na radar

Jak w legalny sposób unikać fotoradarów.Podstawowa odpowiedź na to pytanie jest oczywiście bardzo prosta. Wystarczy ze będziesz jechał samochodem z prędkością przepisową i na pewno żaden radar nie zrobi ci zdjęcia. Rzeczywistość jest jednak nieco inna i trudno sobie wyobrazić taki stan rzeczy. Po pierwsze więc nigdy nie lekceważ ostrzeżeń o fotoradarach. Nawet jeśli niekiedy są to znaki za którymi nie ma fotoradaru albo znajduje się jedynie jego atrapa to i tak lepiej nie ryzykować. Bardzo dobrym pomysłem jest również korzystanie z GPS-a. Jeśli go używamy to zdecydowana większość map w tym urządzeniu posiada informacje o radarach na drodze i ostrzega nas o nich na jakiś czas przed dojechaniem do niego. Należy jednak pamiętać, aby mapę systematycznie uaktualniać. Radarów przybywa naprawdę w szybkim tempie i mapa z przed 2 miesięcy może posiadać już wiele dziur. Tak przygotowani do drogi na pewno unikniemy niemiłych niespodzianek i niespodziewanych wydatków np. po powrocie z wakacji. Zawsze jednak przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. Kierowcy plują na nie bez przerwy. Narzekają, ze jest ich dużo. Pisza petycje, walczą z policją. Nie mniej powinniśmy się cieszyć z tego, ze są. Mowa tutaj o fotoradarach, których na polskich drogach jest coraz więcej. Dzięki niem jeździ się bezpieczniej, bezpieczniejsi są też sami piesi. A o tym, że kierowcy to idioci nie szanujący innych uczestników ruchu może świadczyć sobota 17 października, kiedy to w ciągu doby na drogach zginęło 16 pieszych. Fotoradary to bat na nieodpowiedzialnych kierowców. A takich na naszych drogach jest naprawdę wielu. O wiele więcej, niż sąsiednich Niemczech. Niestety często dochodzi na drogach w Polsce do wypadków z udziałem rowerzystów i pieszych, w większości winni są kierowcy, którzy nie szanują innych uczestników ruchu. Dzięki progom i fotoradarom udaje się częściowo minimalizować zbyt duże prędkości w najbardziej newralgicznych miejscach. Piesi są bezpieczniejsi. Dzięki fotoradarom ginie na drogach także miej kierowców, tych samych, którzy na owe fotoradary narzekają.

Wśród wielu ważnych części każdego samochodu jest między innymi maska, dzięki której silnik jak również wiele innych części są chronione przed naturą, ale i także przed ludźmi. Mocowanie każdej maski samochodowej musi być bardzo trwałe i bezpieczne, ponieważ podczas jazdy nie ma prawa się ona otworzyć, bo jeżeli się tak stanie może się to skończyć bardzo źle. Maska samochodu jest jedną z ważniejszych części, jeśli chodzi o wizualne spojrzenie na samochód oraz o bezpieczeństwo części znajdujących się pod nią. Chroni ona wszystkie części samochodu przed zalaniem czy zakurzeniem. Przeważnie pomalowana jest w kolorze całego samochodu jednak, co odważniejsi malują ja na inny kolor lub malują na niej wzory, mające przyciągnąć wzrok. Maska samochodu powinna mieć kształt opływowy, aby ruch samochodu nie był blokowany przez wiatr. Producenci dokładają wszelkich starań, aby maski ich samochodów były jak najlepsze oraz miały jak najbardziej opływowy kształt. Maskę samochodu należy kupić do odpowiedniego modelu samochodu, gdyż każdy model ma różne kształty i modele masek.

Tagi: fotoradar,ruch,maska | Lista plików strony

Powered by nantech.pl, © 2021.