BMW R 69 to jeden z rozlicznych motocykli znanej, niemieckiej firmy, jakie światło dzienne ujrzały już po zakończeniu drugiej wojny światowej. Produkcję tego akurat modelu rozpoczęto w połowie lat pięćdziesiątych minionego stulecia, natomiast zakończono j…

Więcej

Sporty motoryzacyjne

Jak wiadomo nie od dziś, aktywność fizyczna odgrywa w życiu istotną rolę. I to w każdym wieku. Zabawę ze sportem najlepiej jednak zacząć jak najszybciej. Zastanówmy się może, co taki młody człowiek może robić z wolnym czasem?Myślicie, że jak dostałby komputer i siedział w domu, to rodzice mieliby na niego większy wpływ i większą kontrolę nad nim? Nic bardziej mylnego. Słyszeliście na pewno o uzależnieniu od Internetu, psującym się wzroku, wadach postawy i o wielu innych negatywnych rzeczach, które powoduje siedzenie przed ekranem monitora komputerowego. Owszem, kilka godzin tygodniowo może dzieci czegoś nauczyć i pozwolić im się zrelaksować. Wydaje mi się jednak, że one potrzebują czegoś więcej. I nie chodzi mi tu o dodatkowe lekcje języka francuskiego, czy gry na pianinie, choć nie mam nic przeciwko temu. Przesadne zajmowanie dzieci zajęciami pozalekcyjnymi z pewnością nie wychodzi im na dobre, bo w wyniku tego, po powrocie ze szkoły, zamiast się relaksować uczą się dalej i tak do wieczora, kiedy to z wycieńczenia usypiają na kanapie. Tego przecież nie chcemy. Niech się bawią i korzystają z życia.

Z licznych badań wynika, że dzieciom potrzebny jest ruch. Służy on nie tylko rozrywce, bo podnosi też poziom sprawności fizycznej i wpływa na rozwój mięśni, kości i stawów. Widzimy, zatem jak istotny jest dla każdego człowieka.Sport może być więc jednym ze sposób życia, który da dziecku satysfakcję z tego co robi i nauczy wielu rzeczy, które przydadzą mu się w życiu.

Gry zespołowe uczą współzawodnictwa i odpowiedzialności za resztę drużyny. Myślę, że sport pokazuje wielu młodym ludziom jak brać odpowiedzialność za własne czyny i dzięki temu łatwiej znosić porażkę. Nie przejmować niepowodzeniami. Porażki są wpisane w życie, więc jak coś raz się nie uda, następnym razem może być lepiej. Dobrze, aby dzieci przekonały się o tym same.

Nawet niepowodzenia mogą czegoś nauczyć, gdyż determinują do poprawy i większego wysiłku. Wysiłek fizyczny kształtuje samodyscyplinę i wytrwałość. Nie można się poddawać. Nie wolno jednak robić danej rzeczy w nieskończoność. Dobry sportowiec powinien wiedzieć kiedy się wycofać. Współzawodnictwo jest zatem bardzo dobrą lekcją. Adrenalina też jest w życiu potrzebna. Życie jest bardzo skomplikowane i czasem nie umiemy sobie ze wszystkim poradzić. Nauczmy dzieci działać i starać się osiągać to, czego pragną. Zróbmy to poprzez sport.

Najmłodsi wraz z wypowiadaniem pierwszych zdań mogą uruchomić swój pierwszy silnik siedząc na kolanach taty i ścigając się gokartem. Na początku jest to tylko zabawa, bo z czasem może przerodzić się w pasję i w sposób zarabiania na życie. Praktycznie każdy rodzic może umożliwić swojemu dziecku zabawę z gokartami, wystarczy udać się do jednego z klubów motorowych. Uprzedzam, że jest tam dużo większy ruch niż kiedyś i chętnych cały czas przybywa. Każdy z nich chce być taki jak Robert Kubica, ale zdarza im się zapomnieć, że trzeba w to włożyć mnóstwo wysiłku i pracy. Niestety, po kilku próbach część z nich rezygnuje. Jednak dla wielu dostanie się do Formuły 1 nadal byłoby spełnieniem marzeń. Rodzice muszą pamiętać, że jeśli nie chcą poczuć się rozczarowani, nie mogą dziecka zmuszać do niczego, robić czegoś na silę i naciskać.

Tagi: sport,dzieci,ludzie | Lista plików strony

Powered by nantech.pl, © 2021.