Z powyższych artykułów chyba już znakomicie widać, że Kia Motors jest naprawdę bardzo dobrym producentem samochodów osobowych. Nie ma co do tego kompletnie żadnych wątpliwości. Co prawda mogli by się spisać lepiej, jednak prawdą jest, że mogło być z nimi …

Więcej

Sporty motoryzacyjne

Jak wiadomo nie od dziś, aktywność fizyczna odgrywa w życiu istotną rolę. I to w każdym wieku. Zabawę ze sportem najlepiej jednak zacząć jak najszybciej. Zastanówmy się może, co taki młody człowiek może robić z wolnym czasem?Myślicie, że jak dostałby komputer i siedział w domu, to rodzice mieliby na niego większy wpływ i większą kontrolę nad nim? Nic bardziej mylnego. Słyszeliście na pewno o uzależnieniu od Internetu, psującym się wzroku, wadach postawy i o wielu innych negatywnych rzeczach, które powoduje siedzenie przed ekranem monitora komputerowego. Owszem, kilka godzin tygodniowo może dzieci czegoś nauczyć i pozwolić im się zrelaksować. Wydaje mi się jednak, że one potrzebują czegoś więcej. I nie chodzi mi tu o dodatkowe lekcje języka francuskiego, czy gry na pianinie, choć nie mam nic przeciwko temu. Przesadne zajmowanie dzieci zajęciami pozalekcyjnymi z pewnością nie wychodzi im na dobre, bo w wyniku tego, po powrocie ze szkoły, zamiast się relaksować uczą się dalej i tak do wieczora, kiedy to z wycieńczenia usypiają na kanapie. Tego przecież nie chcemy. Niech się bawią i korzystają z życia.

Z licznych badań wynika, że dzieciom potrzebny jest ruch. Służy on nie tylko rozrywce, bo podnosi też poziom sprawności fizycznej i wpływa na rozwój mięśni, kości i stawów. Widzimy, zatem jak istotny jest dla każdego człowieka.Sport może być więc jednym ze sposób życia, który da dziecku satysfakcję z tego co robi i nauczy wielu rzeczy, które przydadzą mu się w życiu.

Gry zespołowe uczą współzawodnictwa i odpowiedzialności za resztę drużyny. Myślę, że sport pokazuje wielu młodym ludziom jak brać odpowiedzialność za własne czyny i dzięki temu łatwiej znosić porażkę. Nie przejmować niepowodzeniami. Porażki są wpisane w życie, więc jak coś raz się nie uda, następnym razem może być lepiej. Dobrze, aby dzieci przekonały się o tym same.

Nawet niepowodzenia mogą czegoś nauczyć, gdyż determinują do poprawy i większego wysiłku. Wysiłek fizyczny kształtuje samodyscyplinę i wytrwałość. Nie można się poddawać. Nie wolno jednak robić danej rzeczy w nieskończoność. Dobry sportowiec powinien wiedzieć kiedy się wycofać. Współzawodnictwo jest zatem bardzo dobrą lekcją. Adrenalina też jest w życiu potrzebna. Życie jest bardzo skomplikowane i czasem nie umiemy sobie ze wszystkim poradzić. Nauczmy dzieci działać i starać się osiągać to, czego pragną. Zróbmy to poprzez sport.

Najmłodsi wraz z wypowiadaniem pierwszych zdań mogą uruchomić swój pierwszy silnik siedząc na kolanach taty i ścigając się gokartem. Na początku jest to tylko zabawa, bo z czasem może przerodzić się w pasję i w sposób zarabiania na życie. Praktycznie każdy rodzic może umożliwić swojemu dziecku zabawę z gokartami, wystarczy udać się do jednego z klubów motorowych. Uprzedzam, że jest tam dużo większy ruch niż kiedyś i chętnych cały czas przybywa. Każdy z nich chce być taki jak Robert Kubica, ale zdarza im się zapomnieć, że trzeba w to włożyć mnóstwo wysiłku i pracy. Niestety, po kilku próbach część z nich rezygnuje. Jednak dla wielu dostanie się do Formuły 1 nadal byłoby spełnieniem marzeń. Rodzice muszą pamiętać, że jeśli nie chcą poczuć się rozczarowani, nie mogą dziecka zmuszać do niczego, robić czegoś na silę i naciskać.

Tagi: sport,dzieci,ludzie | Lista plików strony

Powered by nantech.pl, © 2019.