Jakiś czas temu zastałem szczęśliwy posiadaczem wspaniałego Mercedesa GL. Wszystko jak najbardziej w porządeczku, ale jako wielbiciela muzyki jakość dźwięku nie satysfakcjonowała mnie w pełni. Postanowiłem więc nieco ulepszyć sprzęt pokładowy. Tak więc za…

Więcejalufelgi kraków

Podczas dobierania felg do samochodu musimy zwrócić uwagę na rozstaw felgi. Oznacza on średnice okręgu, na którym umiejscowione są szpilki mocujące koło. Ma on ogromne znaczenie przy doborze felg, gdyż od niego również zależy czy felga będzie pasowała do wszystkich parametrów samochodu. Rozstaw felgi to nic innego jak odległość między śrubami mocującymi koło. Im większe koło tym więcej śrub mocujących i większy rozstaw felgi. Często, aby ułatwić klientom dobór odpowiednich felg sklepy wprowadzają konfigurator felg, aby fachowo można było znaleźć felgę odpowiadającą podanym parametrom. Felgi mające za mały lub za duży rozstaw nie będą dobre, gdyż muszą idealnie pasować w otwory. Każdy kierowca musi zdawać sobie sprawę jak istotny jest rozstaw felgi. Dlatego ułatwienia stosowane przez sklepy są tak istotne, aby każdy był zadowolony z zakupu felg i aby ponownie tam wrócił. Jest to tak samo w interesie klientów jak i sklepów, aby odpowiednio dopasować felgi do każdego samochodu, gdyż dobry klient to zadowolony klient.

Felgi motocyklowe

Wśród produktów oferowanych nam przez producentów felg możemy rozróżnić felgi motocyklowe, których jest wiele rodzajów. Nie tylko właściciele samochodów chcą mieć wspaniałe i dekoracyjne felgi, które będą się idealnie prezentować. Motocykle również posiadają felgi. Są one stosunkowo cieńsze niż samochodowe, ale również służą do zamocowania opony. Są one razem z oponą jedynym łącznikiem motoru z asfaltem. Felgi motocyklowe często są chromowane dla większego połysku i elegancji. Motory tradycyjne mają felgi szprychowe, które mają dekorować cały wygląd motoru. Jednak motory crossowe mają felgi pełne, aby się tak łatwo nie wyginały. Najczęściej felgi motocyklowe są aluminiowe, ale wykonane w takiej technice, aby nie wygięły się pod ciężarem. Są one trwałe i estetyczne, ale za razem lekkie, dzięki czemu pozwalają motorom na rozwinięcie dużych prędkości. Felgi motocyklowe tak jak i motory cieszą się ogromną popularnością, a z tego względu, że są cieńsze łatwiej się wyginają trzeba je prostować.

Felgi ciężarowe

Ogromne znaczenie dla całości motoryzacji mają felgi ciężarowe, które są rak produkowane, aby wielkie i masywne samochody mogły się swobodnie poruszać bez ryzyka wygięcia się czy zniszczenie. Samochody ciężarowe są duże, przez co potrzebują większych felg. Są one przeważnie mocowane na różna ilość śrub mocujących, która uzależniona jest od wielkości koła. Felgi ciężarowe nie muszą być zbytnio dekorowane muszą natomiast być trwałe jak również masywne, aby unieść ciężar, który jest im przypisany. Są różne rozmiary felg ciężarowych począwszy od małych felg wykorzystywanych do ciężarówek niskotonowych po felgi wielkie wykorzystywane w wysokotonowych ciężarówkach. Felgi ciężarowe są niezwykle zróżnicowane i muszą być bardzo trwałe. Zróżnicowanie felg ciężarowych wynika z ogromnego zapotrzebowania przeróżnych gabarytowo samochodów, ale również pod tym kontem wykonywane są felgi ciężarowe. Muszą one sprostać wymaganiom każdego samochodu ciężarowego bez względu na wielkość i tonaż jaki przewożą.

Tagi: cienkie,masywne,trwałość | Lista plików strony

Powered by nantech.pl, © 2020.