W każdym zakładzie wulkanizacyjnym ogromne znaczenie odgrywa odpowiedni dobór urządzeń w serwisie ogumienia. Zabierając się do pracy przy samochodzie pracownicy powinni wiedzieć, co należy wykonać, aby odpowiednio zadbać o koła danego samochodu. O odpowie…

Więcej

Alfa Romeo 75

Alfa Romeo 75 również przeszedł już do historii. Ostatni model tego samochodu zjechał z taśmy produkcyjnej około siedemnastu lat temu. Jest to już więc samochód, który nie jest zbyt często używany, jednak czasami można go jeszcze spotkać na drogach. Alfa Romeo 75 z całą pewnością nie jest samochodem sportowym. Jest to raczej zwykły, rodzinny samochód. Myślę, że z całą pewnością jest to udany model. Jednak jego wygląd w pewnym momencie przestał już odpowiadać klientom. Alfa Romeo 75 miała swoją premierę w tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym piątym roku. Jego produkcja trwała do tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego drugiego roku. Trzeba zatem przyznać, że nie był to jakiś szczególnie długi okres produkcji. Jednak w moim odczuciu z całą pewnością wiele osób z niego korzystało. Poprzednikiem Alfy Romeo 75 był Alfa Romeo Alfetta. Jego następcą zaś Alfa Romeo 155. Alfa Romeo 75 ma nadwozie typu sedan. Alfa Romeo 75 jest inaczej nazywana Alfa Romeo Milano. Samochód ten osiągał prędkość do 22 km/h. Alexandre Darracq założył w 1906 roku w miejscowości Portello firmę sprzedającą samochody. Po 3 latach, w 1909 roku firma zaczęła montaż samochodów marki Darracq. Po pewnym okresie Alexandre popadł w kłopoty finansowe i pewni przedsiębiorcy z Lombardii wykupili zakład i przemianowali go na Alfa. Jest to skrót od Anonima Lombarda Fabbrica Automobili co po polsku brzmi Lombardzka Fabryka Samochodów Spółka Akcyjna. W 1918 kierownikiem został Nicola Romeo od jego nazwiska powstała 2 cześć nazwy Alfa Romeo. W czasie pierwszej wojny światowej władze zmusiły zakład do produkcji wojskowej. Od 1986 roku Alfa Romeo należy do koncernu Fiata.

Dobieramy Alufelgi dla każdego z nas. W tym artykule wspominaliśmy już o wyglądzie naszego auta i o tym jaki wpływ na wygląd auta mają aluski. Dowiedzieliśmy się również o tym jaki wpływ na hamowanie i przyśpieszanie mają nasze aluski. Komfort jazdy i wpływ alufelg na ogólne bezpieczeństwo również zostało opisane. Nie wspominaliśmy jeszcze rzeczy nie mniej istotnej, czyli o cenie takich alusków. Niestety to właśnie cena jest bardzo często elementem zaporowym i odstrasza większość klientów. Alufelg to dosyć drogi sprzęt, na który nie każdy przeciętny Polak może sobie pozwolić. Ceny są oczywiście różne, jednak na ogół dosyć wysokie. Oczywiście alufelg można kupić w dalszym ciągu za ponad tysiąc złotych, ale nie ma sensu przepłacać Teraz pojawia się dobra wiadomość dla mniej zamożnych, alufelg w tej chwili można zakupić już w niewiele wyższych cenach od standardowych stalowych felg. Wzrost konkurencji na rynku ma dobry wpływ na ceny i nie jest to już najistotniejszy element w kupowaniu naszych felg. Kupno felg to na pewno dobra inwestycja, nie znam bowiem ludzi, którzy by nie byli z tego zadowoleni. Wielu kierowców lekceważy sobie opony zimowe i ich ideę ich zakładania. Oczywiście polskie prawo ruchu drogowego nie zmusza do stosowania tych opon. Szacuje się, że co drugi Polak nie wymienia zimą opon letnich na te służące do jazdy po śniegu i jezdniach oblodzonych. Opony zimowe są wykonane z miękkiej gumy. Prze to ich przyczepność do drogi jest o wiele lepsza, niźli w przypadku opon letnich. Oczywiście zwiększa to nasze bezpieczeństwo jazdy w okresie zimowym. Musimy pamiętać, że o tej porze roku na drogach czyha na kierowców wiele niebezpieczeństw. Zaspy śnieżne, oblodzone fragmenty jezdni, a także sam śnieg. Wystarczy jeden mały błąd, a kierowca traci całkowite panowanie nad samochodem. Wtedy łatwo o tragedię. Jeśli kierowcy jednak zastosują opony zimowe, to przyczepność pojazdu do drogi jest o wiele lepsza. Byle hamowanie nie spowoduje niekontrolowanego poślizgu. Wiedza o tym inne kraje cywilizowanej Europy, tam w przeciwieństwie do Polski kierowcy mają obowiązek stosować zimowe opony.

Tagi: jazda,droga,opony | Lista plików strony

Powered by nantech.pl, © 2021.