Istnieje kilka rodzajów fotoradarów używanych przez policję.Fotoradar to urządzenie do pomiaru prędkości i robienia zdjęć pojazdom oraz ich kierującym, którzy łamią przepisy drogowe. Chyba każdy z nas widział na drogach nie raz jak patrol policji stojący …

Więcej

Alfa Romeo 164

Alfa Romeo 164 jest samochodem, który również nie jest już produkowany. Jego premiera miała miejsce w roku tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym siódmym. Przestał być produkowany dokładnie dziesięć lat później, czyli w roku tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym siódmym. Nie ma wątpliwości co do tego, że w dzisiejszych czasach stylistyka Alfy Romeo 164 nie może nas absolutnie w żaden sposób zadowolić. Jest to bowiem raczej zdecydowanie przeciętnie wyglądający samochód. Jednak jego dużą zaletą z całą pewnością jest w miarę przystępna cena. Alfa Romeo 164 nie jest oczywiście samochodem sportowym. Samochód ten pochodzi z segmentu E, czyli z klasy wyższej. Poprzednikiem Alfy Romeo 164 była Alfa Romeo 90. Jego następcą natomiast była Alfa Romeo 166. Samochód ten ma masę całkowitą nie przekraczającą półtorej tony. Nie ma wątpliwości co do tego, że jest to naprawdę całkiem dobry samochód, którym można jeździć, jednak z drugiej strony wyglądem samochód ten nie imponuje. Osiągi jednak przez cały czas ma naprawdę całkiem niezłe. W 1910 roku , nazywająca sie wtedy jeszcze Alfa, produkuje swój pierwszy model samochodu 24HP. Wyprodukowany został w liczbie 300 egzemplarzy i posiadał 4 litrowy silnik o mocy 42 koni mechanicznych. Potrafił się rozpędzić do prędkości 115 km/h i dlatego został wybrany do startu w rajdzie Targo Florio. Niestety pomimo starań ekipy drużyna nie zajęła znacznego miejsca. Na bazie modelu 24 HP powstają kolejne jego odmiany - 15 HP Corsa, 15-20 HP oraz 12 HP ale pierwszym prawdziwym modelem sportowym jest 40-60 HP. Posiadał on 6litrowy silnik o mocy 70KM. Auto to od razu osiąga sukcesy sportowe - pierwsze miejsce w swojej kategorii w rajdzie Parma-Bercetto (1913), a w latach 1920-1921 wygrywa wyścigi na torze Mugello.

Podstawowe informacje o oponach. Warto pamiętać, że nasz samochód ma cztery koła, a co za tym idzie cztery opony. Aby nasz samochód prowadził się najlepiej i był stabilny podczas jazdy, wszystkie opony muszą mieć takie samo lub jak najbardziej zbliżone ciśnienie. Jeżeli poziom ciśnienia będzie różny, wtedy niestety nasz pojazd nie będzie pracował tak , jak powinien. Prowadzi to też do tego, że opony będą się zużywać nierównomiernie i częściej będziemy musieli je wymieniać, co zwiększy tylko nasze koszty utrzymania pojazdu. A wynika to z tego, że opony powinny być wymieniane przynajmniej parami, takie są bowiem zalecenia i tak najczęściej się to robi. Trzeba wiec o tym pamiętać. Przecież chyba nie stać nas na dodatkowe koszta. Nawet jak stać nas na to , to po co to robić, skoro można wydać nasze pieniądze na ciekawsze rzeczy. O tych aspektach trzeba pamiętać przy każdej wymianie opon. Poziom ciśnienia w oponach nie może być różny, a opony należy wymieniać z rozwagą. Jeżeli nie stosujemy się do podanych zaleceń to może się to dla nas źle skończyć bo jest to naprawdę ważne dla naszego samochodu. Felgi to bardzo ważny element każdego pojazdu. Czy też mówimy o rowerach, o zwykłej, ogrodowej taczce, czy o samochodzie. Bez felg trudno o koła, a bez nich jeździć nie da się żadnym z pojazdów. To niezwykle ważne, szczególnie w przypadku samochodów, tutaj bowiem do dyspozycji mamy dziesiątki różnych typów felg i ogumienia. W ostatnich latach niezwykle duża popularnością cieszą się aluminiowe felgi z dodatkiem komponentów utwardzających. Dzięki temu możemy mieć pewność, że stosunkowo kruche aluminium nie pęknie przy pierwszej lepszej dziurze w drodze. A doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że tych na polskich drogach jest bardzo dużo. Aluminiowe felgi przy tym wszystkim prezentują się niezwykle okazale. Zdecydowanie lepiej niż klasyczne felgi ozdabiane kołpakami. Trzeba jednak wiedzieć, że aluminiowe felgi nie należą do najtańszych. Dlatego zazwyczaj spotyka się je w autach należących do osób, które mają szczególną sympatię do świata motoryzacji i są przy tym estetami.

Tagi: felgi,opony,koła | Lista plików strony

Powered by nantech.pl, © 2021.