Każdy samochód powinien przechodzić sezonową zmianę opon ze względów bezpieczeństwa zarówno kierowcy jak i innych uczestników ruchu. Opony letnie są dostosowane do warunków pogodowych, które mogą nas spotkać w czasie lata. Mają one mniejszy bieżnik uła…

Więcej

Przenoszenie towaru

Dopiero gdy uniesiemy towary na wyprostowanych widłach jakieś trzydzieści centymetrów ponad ziemię, powinniśmy nieco nachylić widły tak, by towar był lekko przechylony w naszą stronę. Wówczas jest najbardziej stabilny, a my jesteśmy bezpieczni. Gdy już dotrzemy na miejsce przeznaczenia ładunku musimy podnieść lub obniżyć widły, tak by znalazły się na odpowiedniej wysokości, wyprostować je tak, by paleta oparła się na półce, po czym odjechać spod palety i spuścić widły.Bezpieczeństwo w wózkach widłowych.

Zdajemy sobie z pewnością sprawę z tego, że podczas pracy powinniśmy zawsze przestrzegać zasad Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, zwanych w skrócie BHP. Zasady te gwarantują nasze bezpieczeństwo podczas pracy i dzięki ich przestrzeganiu możemy być spokojni o to, że nie przydarzy nam się żaden wypadek związany z pracą w magazynie. Jest to bardzo ważne, gdyż ewentualny wypadek w takim miejscu może skończyć się dla nas naprawdę tragicznie. W magazynach znajdują się bowiem bardzo ciężkie półki, palety z różnymi towarami, tudzież sam wózek widłowy musi być ciężki, by nie przechylił się, więc podczas jakiegokolwiek wypadku może zrobić nam dosyć sporą krzywdę.

Dlatego też pracując jako operator wózka widłowego musimy specjalnie przykładać się do przestrzegania przepisów związanych z tą właśnie pracą. Na każdej maszynie, więc także na wózku widłowym, znajduje się tabliczka znamionowa na której jest dokładnie opisane to, czego należy unikać, a co jest dozwolone w korzystaniu z wózka widłowego. Jeśli dopiero rozpoczynamy pracę w danym magazynie najlepiej jest od razu zapoznać się z tą tabliczką gdyż poszczególne modele mogą się od siebie różnić, więc lepiej dla pewności zawsze się z taką informacją zapoznać by wiedzieć czego unikać i nie mieć później pretensji do siebie za to, że czegoś nie dopatrzyliśmy i z tego powodu skrzywdziliśmy siebie, kogoś czy naraziliśmy naszą firmę na straty. Prowadzenie wózka widłowego jest więc, zwłaszcza w magazynach czy innych dosyć niebezpiecznych miejscach, pracą dosyć ciężką gdyż wymagającą wiele koncentracji i odpowiedzialności za swoje czyny. Dlatego też zanim będziemy mogli zacząć pracę jako operator wózka widłowego musimy spełnić pewne kryteria.

Przede wszystkim musimy mieć ukończonych co najmniej osiemnaście lat. Jest to warunek, by ubiegać się o pozwolenie na pracowanie z wózkiem widłowym. Gdy już jesteśmy pełnoletni, możemy ubiegać się o takie prawdo. Kursy oraz zaświadczenia są organizowane/wydawane przez konkretne podmioty, przeważnie prywatne ośrodki szkoleniowe posiadające odpowiednie certyfikaty upoważniające do szkolenia w tym kierunku i wydawania dokumentów dla kogoś, kto ukończył pomyślnie kurs kierowania wózkiem widłowym.

Tagi: praca,wózek,widłowy | Lista plików strony

Powered by nantech.pl, © 2021.