Lamborghini 350 GTS jest wręcz niesamowitym samochodem. Nie co do tego kompletnie żadnych wątpliwości. Jest to również absolutny unikat. Wyprodukowano bowiem tylko i włącznie dwie sztuki tego samochodu. Trafił do sprzedaży, a jego cena wynosiła dokładn…

Więcejopony ciężarowe poznań

Każdy samochód powinien przechodzić sezonową zmianę opon ze względów bezpieczeństwa zarówno kierowcy jak i innych uczestników ruchu. Opony letnie są dostosowane do warunków pogodowych, które mogą nas spotkać w czasie lata. Mają one mniejszy bieżnik ułatwiający przyczepność do nawierzchni suchej, z którą mamy styczność latem. Opona jest odpowiedzialna za kontakt koła z podłożem i od niej zależy przyczepność samochodu. Opony letnie wymieniane są w zakładach wulkanizacyjnych. Jest wiele firm produkujących takie opony i od ich standardów zależy, jaką trwałość będą miały opony. Od producenta i jego standardów zależą również ceny opon. Na wszystkich kołach samochodu powinny być założone opony tej samej firmy, gdyż nie dojdzie wtedy do nierównego toru jazdy samochodu. Ogromne znaczenie mają opony letnie, gdyż gwarantują one odpowiednią przyczepność do podłoża, a dzięki temu zmniejszają ryzyko wypadków. Są one doskonałe na czystą nawierzchnię asfaltu, który stanowi idealne podłoże dla tego typu opon.

Opony zimowe

Ogromne znaczenie mają opony zimowe, które należy założyć zaraz przy pierwszych mrozach, albowiem mają one gruby bieżnik, co umożliwia większą przyczepność do podłoża śliskiego, śniegu lub błota pośniegowego, które są najbardziej niebezpieczne dla jazdy samochodem. Dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy sezonowo wymienić opony na zimowe, gdyż zapewniają one większy komfort jazdy w warunkach śnieżnych. Zimą często lód zalega na ulicach, co powoduje zwiększone ryzyko stracenia panowania nad samochodem i wpadnięcia w poślizg, co najczęściej kończy się wypadkiem. Opony zimowe w dużym stopniu zwiększają przyczepność do śliskiej nawierzchni i tym samym zmniejszają ryzyko wypadków. Dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy wymieniać opony na zimowe, gdyż w takich możemy swobodniej się poruszać. Opony zimowe zwiększają bezpieczeństwo na drogach i ułatwiają poruszanie się po drogach. Opony letnie na śliskiej nawierzchni nie mają przyczepności, dlatego konieczna jest zmiana ich na zimowe. Nie jest to narzucone prawem, ale zdrowym rozsądkiem, gdyż jeżdżąc zimą na niewłaściwych oponach możemy utrudniać ruch i często powodować wypadki lub kolizje.

Opony wielosezonowe

Obecnie dość często stosowane są również opony wielosezonowe, które nadają się do jazdy zarówno latem jak i zimą. Jednak przeważnie, jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego i tak właśnie jest z tym rodzajem opon. Trzeba kupić wyjątkowo drogie i solidne opony, aby nadawały się do całorocznego użytkowania. Jednak nawet tak duży wydatek czasem się opłaci. Dobre firmy dokładają wszelkich starań, aby ich opony wielosezonowe spełniały najwyższe standardy, dzięki czemu mogą one zachować bezpieczeństwo zarówno zimą jak i latem. W przypadku tych opon należy zwrócić uwagę na rodzaj bieżnika, ale również na solidność wykonania, gdyż droższe opony nie zawsze mogą być lepsze. Opony wielosezonowe są dobre, dlatego, że nie trzeba ich wymieniać dwa razy w roku i zawsze można na nich jeździć. Jednak opony używane cały rok szybciej się zużywają niż opony sezonowe. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na wydatki z tym związane i przekalkulować, co nam się bardziej opłaci. Każdy rodzaj opon jest tak produkowany, aby były bezpieczne i zapewniały komfort jazdy.

Tagi: opony,zimowe,przyczepność | Lista plików strony

Powered by nantech.pl, © 2021.