Lamborghini jest włoską firmą produkującą samochody. Jednak nie tylko i wyłącznie. Pewnie niektórych to zdziwi, ale Lamborghini specjalizuje się również w produkcji traktorów. Są to dwie rzeczy, którymi się oni zajmują. Niczym innym niestety się nie zajmu…

Więcej

Nieuczciwość

Niektóre sposoby na przekraczających prędkość kierowców są mało eleganckie.Podstawowym zadaniem fotoradaru nie jest maksymalne wzbogacenie się kasy policyjnej. Słupy z tymi urządzeniami ustawiane są w miejscach szczególnie niebezpiecznych i takich gdzie dochodziło do wielu kolizji. Fotoradar ma więc sprawić, że dany odcinek drogi stanie się bezpieczniejszy. Z tego względu zawsze umieszcza się tablice informacyjne, które większość kierowców nakłaniają do zdjęcia choć na chwilę nogi z gazu. Takie działanie jest oczywiście jak najbardziej zasadne. Niestety straż miejska jak i władze małych gmin znalazły sobie w ten sposób dodatkowe źródło dochodów do budżetu. Umieszczają oni więc radary w bardzo nietypowych miejscach. Do tego są one maskowane w taki sposób, że przypominają np. przydrożny krzak. Przed fotoradarem nie ma informacji o jego istnieniu. W ten sposób na radar łapią się setki kierowców dziennie, a miejsce i tak jest niebezpieczne. Przecież nikt nawet nie wiem, że tu stoi radar i że właśnie ma zrobione zdjęcie. Cóż, jak widać w dzisiejszych czasach pieniądze zbija się na wszytskim. Współczesna motoryzacja i przede wszystkim świat kierowców oszalał na punkcie GPS-ów. Nie ma chyba już kierowcy, który ruszając w długa i przede wszystkim nieznana trasę nie zabierałby ze sobą elektronicznej mapy i pilota w jednym. Tym bardziej, że to nie lada gratka dla tych, którzy lubią mocniej nacisnąć na pedał gazu. Współczesne GPS-y mają nawet zaznaczone miejsca,w których stoją fotoradary. Policja nie zgadza się z takimi mapami uważając, że to pomaga tym, którzy dokonują szeregu wykroczeń na drogach. Słusznie twierdzą, że tego typu ostrzeżenia są jakby przyzwoleniem na drogowe piractwo i stwarzanie zagrożeń. Same protesty policji jednak nie zmieniają faktu, że na polskim rynku samochodowych gadżetów są mapy do pilotów, które zawierają informacje o fotoradarach i miejscach ich usytuowania. Takie mapy nie są drogie, w zasadzie cenowo nie różnią się od tych, które takich informacji nie zawierają. I nie ma w tym nic dziwnego, że cieszą się dużym uznaniem w oczach kierowców.

W prawie każdym samochodzie wielką rolę odgrywa tapicerka, która zakrywa wszelkiego rodzaju miejsca, które wyglądają nieestetycznie bądź też niebezpiecznie. Najczęściej tapicerka jest w tym samym kolorze, co i fotele. Jest wiele rodzajów obić tapicerki samochodowej, począwszy od zwykłego obicia skończywszy na obiciu ze skóry. Tapicerka poza tym, że znajduje się na desce rozdzielczej, ale również na drzwiach jak i klapie tylniej. Tapicerkę przeważnie robią roboty, lecz są wyjątki, ponieważ między innymi obicia ze skóry są tworzone ręcznie. Jednak w samochodach wyścigowych przeważnie nie znajdziemy tapicerki, lecz tak zwane gołe blach, ponieważ w wyścigach samochody mają osiągać dużą moc jak również wygrywać a nie ładnie wyglądać. Zazwyczaj kolekcjonerzy samochodów zabytkowych bardzo dużo płacą za odnowienie dawnej tapicerki. Ponieważ taka tapicerka od dawna nie jest w sprzedaży i wówczas również wykonuje się ją na zamówienie i ręcznie, lecz musimy się liczyć, że koszt tego będzie bardzo wysoki.

Tagi: moc,kierowca,niebezpieczne | Lista plików strony

Powered by nantech.pl, © 2020.