Samochód osobowy Dutton Sierra II już nie jest oczywiście spotykany na ulicy. Jest to bowiem jednak dość stary samochód marki Dutton, a co więcej był on również dość krótko produkowany. To wszystko sprawia, iż samochód Dutton Sierra II jest naprawdę bardz…

Więcej

Nasze opony

Nasze opony i informacje o tym jak o nie dbać. Aby nasze opony miały największą żywotność i sprawiała naszym pasażerom i nam same przyjemności musimy stosować się to kilku podstawowych zaleceń związanych z eksploatacją opon. Oczywiście przedstawię tutaj takie zalecenia, który przy jak najniższych kosztach dadzą nam jak najwięcej profitów. Najtańszym sposobem na to będzie regularne pompowanie i kontrolowanie cieśnina naszych opon. Oczywiście najlepiej sprawdzać ciśnienie codziennie , gdy gdziekolwiek jedziemy. A już na pewno wtedy, gdy wybieramy się w dłuższą podróż. Oczywiście wiadomo, że nie zawsze jest to możliwe, ale możemy przecież skorzystać z pompek samochodowych i ciśnieniomierzy na stacjach paliw. Praktycznie każda stacja paliw posiada taki sprzęt. Istnieją też takie elektroniczne mierniki, które można zakupić w sieci, ich koszt często nie przekracza 50 złotych, nie jest to więc zbyt wygórowana cena. Mierniki tego typu często pokazują wartość ciśnienia nie tylko w popularnych barach, ale także w jednostkach psi i Kpa. Instrukcje związane z normami ciśnienia znajdziemy w instrukcjach do naszych aut lub też w samych autach, zależy to od modelu i marki. Jednym z najważniejszych zadań opon i felg jest to, by dobrze odprowadzały nam wszystkie zabrudzenia mogącą przyczynić się do wypadku. Oczywiście wszystko to napisaliśmy w sporym uproszczeniu, ale na pewno ma to ogromne znaczenie. Wystarczy zastanowić się nad ideą bieżnika na oponach. To nie tylko sama w sobie przyczepność, to także specjalne rowki umożliwiające odprowadzanie wody w przypadku jazdy po mokrej nawierzchni. To także specjalne nacięcia na oponach i felgach, które będą nam umożliwiały odprowadzanie w okresie zimowym śniegu i błota pośniegowego z naszych kół. Wszystko to oczywiście dotyczy naszego bezpieczeństwa. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile w samochodach jest elementów, drobiazgów, które mają ratować nam życie i umożliwiać bezpieczne podróże samochodem. Na pewno profil opon i felg, zwłaszcza tych aluminiowych jest bardzo ważnym elementem składającym się na bezpieczną podróż. Warto więc zwracać na to uwagę przy okazji zakupu tego asortymentu.

Po powyższych przykładach znakomicie więc widać, że Alfa Romeo ma na swoim koncie nie jeden udany samochód. Powiedział bym nawet, że tych udanych samochodów wręcz nie sposób zliczyć. Od zawsze była to uznana marka, a istnieje już od roku tysiąc dziewięćset dziesiątego. W przyszłym roku będą więc obchodzić setną rocznicę swego istnienia. Na początku istnienia Formuły Jeden Alfa Romeo startowała również w tej najbardziej prestiżowej serii wyścigowej na świecie. Jednak trzeba przyznać, że na długo nie zagościli tam miejsca. Zdobyli dwa razy z rzędu tytuły mistrza Formuły Jeden. Jednak po dych dwóch sukcesach zdecydowali się oni wycofać z Formuły Jeden. Po nich pałeczkę lidera Formuły Jeden przejęło Ferrari. To, że Alfa Romeo istnieje już od tysiąc dziewięćset dziesiątego roku gwarantuje nam znakomitą produkcję samochodów. Potrafią oni zadbać dosłownie o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Jest to koncern ze wspaniałymi tradycjami i właśnie to zapewnia nam wspaniałą jakość tych samochodów. Zdołali wypracować swój własny styl. Alexandre Darracq urodził sie 10 listopada 1855 roku w miejscowości Bordeaux we Francji. Był znanym konstruktorem samochodów i założycielem marki Alfa Romeo.Pierwszą firmę założył w 1891 i nazywała sie Gladiator Cycle Company. Po pięciu latach sprzedał bardzo dobrze prosperującą firmę za sporą sumę jak i za udziały w firmie produkującej motory Millet. Potem założył Automobiles Darracq S.A w Suresnes nie opodal Paryża gdzie jako jeden z pierwszych używał maszyn do produkcji taśmowej. Pomimo zaangażowania w przemysł motoryzacyjny Alexandre nie lubił samochodów ani nawet jeździć w nich, dla niego to był wyłącznie interes i pogoń za pieniędzmi. W 1906 założył firmę znaną potem jako Alfa Romeo.

Tagi: podróż,firma,ciśnienie | Lista plików strony

Powered by nantech.pl, © 2021.