Trzeba otwarcie przyznać, że Kia Visto jest niezwykle wręcz małym samochodem. Nie ma co do tego kompletnie żadnych wątpliwości. Wystarczy bowiem spojrzeć na jego zdjęcie, aby się świetnie o tym przekonać. Jest to chyba raczej zdecydowanie oczywista rzecz.…

Więcej

Kołpaki

Idealną ozdobą każdego koła są kołpaki, które chronią stalową felgę przed korozją i wspaniale dekorują każde koło. Wykonane są one z plastyku i drutu, aby idealnie dopasowały się do felgi i nie mały możliwości wysunąć się. Często kołpaki są już tak wyrobione, ze pod wpływem wiatru i prędkości możemy je zgubić. Mają one za zadanie zakryć szpilki, aby nie były zbytnio widoczne. Felgi aluminiowe nie potrzebują kołpaków, gdyż same mają atrakcyjny wygląd. Obecnie coraz więcej producentów tworzy kołpaki na wzór felg aluminiowych, aby jeszcze bardziej zwrócić na nie uwagę kierowców. Przeważnie każdy kierowca mający w samochodzie felgi stalowe dba o to, aby każde koło posiadało kołpak dla bardziej estetycznego wyglądu. Obecnie modele kołpaków są przeróżne i jest, z czego wybierać. Najczęściej kupowane są kołpaki stylizowane na alufelgi, gdyż wzbudzają one większe zainteresowanie innych kierowców. Mają one służyć za ozdobę, ale również za ochronę felg i szpilek przed działaniem czynników zewnętrznych.

Modele felg

Obecnie produkuje się rożne rodzaje i modele felg, aby zaspokoić wymagania wszystkich kierowców. Są różne gusta i nie wszystkim odpowiada to samo. Dlatego producenci felg prześcigają się w pomysłowości, co do wzorów felg. Różne modele felg dostępne są nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również w sklepach internetowych i coraz więcej ludzi z nich korzysta. Obecnie coraz większe zainteresowanie jest alufelgami, które są niezwykle dekoracyjne i piękne, a zarazem modne, co sprawia, że kierowcy marzą o nich. Coraz więcej propozycji odnośnie felg podsuwają nam sklepy, aby każdy zdecydował się na piękne i dekoracyjne felgi. Wytwarzane są one w najnowszych technologiach, aby były jeszcze trwalsze i jeszcze bardziej odporne na zniszczenia. Modele felg są obecnie najróżniejsze i przez to możemy je dopasować do swoich wymagań pod każdym względem. Producenci ciągle jednak wprowadzają do obiegu jeszcze lepsze i ładniejsze felgi, aby zainteresować więcej kierowców. Każdy może wybrać takie, jakie najbardziej mu pasują.

Rozstaw szpilek

Ogromne znaczenie przy doborze felg odgrywa rozstaw szpilek. Trzeba dobrać takie felgi, które będą pasowały otworami do naszego rozstawu szpilek. W zależności od wielkości koła możemy potrzebować różnej ilości szpilek. Najpopularniejsze w samochodach są jednak felgi mocowane są za pomocą czterech i pięciu szpilek. Czasem szpilki są wmontowane, a zakłada się wyłącznie nakrętki. Rozstaw szpilek jest bardzo istotny i uzależniony od wymagań producenta felg. Często w większych kołach na przykład w maszynach rolniczych stosowane są większe ilości szpilek. Uzależnione jest to od wielkości koła, aby było ono odpowiednio mocno przymocowane. W każdej feldze są otwory i po tym wiemy ile szpilek stosuje się, do jakiego koła. Czasem stosuje się tez mniejsze ilości i dlatego w przyczepkach do samochodów rozstaw szpilek wystarcza na trzy sztuki. Rozstaw szpilek jest bardzo ważny przy doborze felg i właśnie głównie ze względu na to patrzy się przy wybieraniu odpowiednich felg. Dużo ludzi nie zna się na parametrach wyboru felgi i dlatego powinni skorzystać z fachowej pomocy.

Tagi: koła,felgi,wymagania | Lista plików strony

Powered by nantech.pl, © 2021.