Wszyscy doskonale wiedzą o tym, że nerwy podczas kierowania pojazdem jak i poza nim nie służą niczemu dobremu. Szybka i agresywna jazda mająca na celu błyskawiczne wysadzenie teściowej z samochodu może powodować znaczne zagrożenie w ruchu drogowym. Nerwow…

Więcej

Jakość opon

Niezwykle ważna role podczas jazdy samochodem odgrywa jakość opon, gdyż opony gorszej jakości mogą źle wpływać na komfort jazdy. Dlatego najlepiej jest zwrócić uwagę na markę opon, które zamierzamy kupić, ale również na testy, którym zostały poddane. Przy oponach gorszej jakości nie tylko wydłuża się droga hamowania, ale również przyczepność do podłoża się zmniejsza i jesteśmy bardziej narażeni na wypadki czy kolizje, a to nigdy nie jest bezpieczne. Jakość opon ma znaczenie przede wszystkim przy częstym używaniu samochodu. W takiej sytuacji dobre opony wolniej się zużywają, co może mieć ogromny wpływ przede wszystkim na częstotliwość wymiany opon. Kupując opony dobrej jakości jesteśmy pewni, że nie zniszczą się nam tak szybko i możemy na nich dłużej pojeździć. Jakość opon oznaczana jest w testach, które takie opony przechodzą a o ich jakości świadczy miejsce w rankingu opon na którym się uplasowały. Dla większości kierowców ranking opon jest wyrocznia, której należy zaufać. Po testach, jakim zostają poddane na pewno sprawdza się w codziennych warunkach.

Opony bieżnikowane

Obecnie coraz większym powodzeniem cieszą się opony bieżnikowane. Jest to regeneracja starej i zużytej opony, której daje się możliwość jeszcze trochę pojeździć. Najnowsze technologie stosowane przy takiej regeneracji opon sprawiają, że opona może być używana. Jednak czy jest sens oszczędzać na bezpieczeństwie? Opony regenerowane mają słabszą przyczepność, przez co łatwiej jest wypaść z drogi. Dlatego trzeba uważać używając opony bieżnikowane, gdyż możemy narażać nie tylko własne zdrowie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Regeneracja taka przedłuża żywotność opony o jeden sezon, ale nikt nie zagwarantuje, ze dane opony nie zużyją się szybciej. Na zużyte opony zostaje nalewany bieżnik, co daje nam możliwość ponownego użytkowania ich, jednak opony bieżnikowane nie zagwarantują nam całkowitego bezpieczeństwa. Takie opony używają przede wszystkim osoby, którym nie leży na sercu własne bezpieczeństwo tylko oszczędność. Bezpieczeństwo na drodze nie jest warte żadnych pieniędzy.

Opony rolnicze

Jednymi z ważniejszych wyzwań producentów opon są opony rolnicze, które wykonywane są do maszyn rolniczych i muszą zdawać egzamin przy naprawdę ekstremalnych warunkach. Maszyny rolnicze wykorzystywane są w wielu przypadkach w warunkach błotnistych i muszą wybrnąć cało z każdej sytuacji. Ma to ogromne znaczenie, aby dały radę wyjechać nawet z najbardziej beznadziejnej sytuacji. Muszą one posiadać większy bieżnik, aby dać możliwość wyjechania w najtrudniejszych nawet warunkach. Opony rolnicze cieszą się popularnością, gdyż są stosowane w gospodarstwach gdzie przeważnie potrzebne są opony ułatwiające wyjechanie nawet z błota. Opony rolnicze muszą być wykonane w najnowszych technologiach, aby wytrwały nawet najtrudniejsze warunki jak również częstą pracę i nie ulegały szybko zniszczeniu. Guma w oponie takiej narażona jest na szczególne warunki, co w znacznym stopniu wpływa na jej zużywanie się. Opony te muszą być trwałe i sprawdzać się w nawet bardzo trudnych warunkach. Muszą być one dość często wymieniane, gdyż takie trudne warunki mają bardzo duży wpływ na ich zużywalność.

Tagi: koła,opony,jakość | Lista plików strony

Powered by nantech.pl, © 2021.