GMC to zdecydowanie jeden z najstarszych koncernów motoryzacyjnych na całym świecie, który produkuje samochody ciężarowe. Co więcej, ich założycielem jest człowiek o polskich korzeniach. Nazywa się on bowiem dokładnie Maks Grabowski. GMC powstało dokładni…

Więcej

Inne sposoby

Znanych jest wiele dziwnych sposobów na oszukanie radaru.Najbardziej kuriozalnym sposobem na oszukanie fotoradaru jest jechanie z prędkością przekraczające 320 km/h. Podobno wtedy urządzenie to nie potrafi już nas zarejestrować. Bardziej przyziemnym sposobem są specjalne spraye na tablice rejestracyjne. Spray ten powoduje powstawanie refleksów w momencie gdy radar robi nam zdjęcie z lampą błyskową. Pomysł jednak nie zdaje się na nic w piękne słoneczne dni, gdy lampa jest niepotrzebna. Istnieją również urządzenia elektroniczne, które wyłapują sygnał jaki nadają fotoradary i odpowiednio wcześnie nas o nich informują. Posiadanie takiego urządzenia w aucie jest dozwolone, ale jego używanie jest już zabronione. Częstym sposobem jest również wyginanie tablicy tak, aby jej część była dla radaru nie do odczytania. Pomysł dobry, ale czasem trudno się wytłumaczyć z pogiętej tablicy patrolowi policji. Zdecydowanie więc najlepiej trzymać się jednej zasady: "lepiej jechać wolniej i się spóźnić niż gonić na złamanie karku i wylądować na drzewie...". Proste, a jakże treściwe stwierdzenie. Fotoradary tworzą już prawdziwą sieć łapiącą niesubordynowanych kierowców. Coraz częściej dostajemy mandaty za wykroczenia drogowe na podstawie dowodów, jakimi są fotografie wykonane przez taki fotoradar. Kierowcy narzekają, ale w gruncie rzeczy trzeba oddać sprawiedliwości - dzięki fotoradarom unika się wielu wypadków. Jest to jakiś bat na drogowych szaleńców. Szkoda tylko, że wiele fotoradarów nie działa tak, jak należy. Fotoradary są dosyć kosztowne jeśli chodzi o obsługę. Zapewne dlatego nie wszystkie działają tak, jak należy i nie wszystkie działają... w ogóle. To bardzo ważne, są bowiem takie miejsca, w których fotoradary stawiano by zwiększyć bezpieczeństwo. Tymczasem niektóre z nich nie działają, a w newralgicznych miejscach wciąż jest niebezpiecznie. Zagrożeni są rowerzyści i przede wszystkim piesi, których kierowcy w ogóle nie szanują. Szkoda tylko, że często brak tego szacunku przekłada się na wypadki, w których życie tracą ludzie.

W każdym samochodzie zamontowane są amortyzatory, mające za zadanie zmniejszyć kołysanie mechaniczne pojazdu, przez co zwiększy się komfort jazdy oraz eksploatacji samochodu. W ogromnym stopniu kontrolują one prace sprężyn, aby zmniejszyć ich mechaniczne drgania, co w dużym stopniu zwiększa komfort jazdy po wybojach. Amortyzatory muszą być sprawne, inaczej na większych nierównościach terenu może dojść do zarysowania bądź uszkodzenia podwozia. Dzięki nim ciężar masy samochodu podczas drgań jest rozkładany równomiernie na wszystkie koła. Aby nie uszkodzić samochodu musimy mieć w nim sprawne amortyzatory. Kupić je możemy w sklepie z częściami samochodowymi i muszą być dopasowane do odpowiedniego modelu i marki samochodu. Jest wiele rodzajów amortyzatorów, dlatego trzeba się znać, aby nabyć odpowiednie do naszego samochodu, które zapewnią nam odpowiedni komfort jazdy. Każdy kierowca powinien dbać o samochód, gdyż tym samym dba o własną wygodę i komfort jazdy. Sprawne amortyzatory mogą nam zapewnić w miarę bezpieczną podróż.

Tagi: pomysł,wykonanie,sposób | Lista plików strony

Powered by nantech.pl, © 2021.