Honda Inspire to dość ciekawy samochodów. Jego pierwsza generacja weszła na rynek dokładnie dwadzieścia lat temu. Miał to więc miejsce dokładnie w tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym dziewiątym roku. Jednak dziś mamy już piątą generację tego samochodu. Hon…

Więcej

Informacje o fotoradarach

Zazwyczaj zawsze jesteśmy informowani o obecności fotoradaru.Według policji fotoradary montowane są po to, aby miejsce ich usytuowania było bardziej bezpieczne, a kierowcy tam zwalniali. Istotnie radary montuje się w miejscach szczególnie sławnych, albo raczej niesławnych, z powodu na dużą ilość kolizji drogowych. Kilkaset metrów przed takim radarem zawsze stoi tabliczka informująca o występowaniu radaru. Nigdy jednak nie wiemy tak naprawdę czy ten radar naprawdę się tam znajduje oraz czy jest on skierowany akurat na nasz pas ruchu. Niemniej jednak wszystko to skutkuje tym, że zdecydowana większość kierowców zdejmuje nogę z pedału gazu. Samo występowanie skrzynki z radarem wcale nie musi oznaczać, że się on tam znajduje. Bardzo często radary są mobilne i policja przenosi je od skrzynki do skrzynki. Co ciekawe na drogach stawiane są również atrapy fotoradarów. Są to skrzynki do złudzenia przypominające prawdziwy fotoradar jednak zupełnie puste w środku. Jeśli posiadamy w samochodzie GPS to zdecydowana większość map informuje nas o obecności fotoradaru przed nami. Przed każdą podróżą należy jednak taką mapę uaktualnić, gdyż ilość fotoradarów na drogach nieustannie wzrasta. Fotoradary pojawiają się w coraz to większych ilościach na polskich drogach. Coraz częściej widujemy słupy na których spoczywają elektroniczni policjanci. To jedna z najskuteczniejszych metod walki z drogowymi piratami i tymi, którzy świadomie łamią przepisy ruchu drogowego. Z reguły znamy miejsca, w których owe fotoradary stoją i już podświadomie w tym miejscach jeździmy tak, jak przykazał kodeks drogowy. Są jednak takie fotoradary, które można przenieść z miejsca na miejsce i które mogą nas zaskoczyć. W takich przypadkach nie pomogą nam nawet GPS-y. Jeździć po prostu musimy ostrożnie. Przenośnych fotoradarów jest stosunkowo sporo. Pojawiają się one w najmniej oczekiwanych miejscach, ale w miejscach, w których często kierowcy łamią przepisy ruchu drogowego. Takie fotoradary pomagają policji w łapaniu tych, którzy narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

W obecnych samochodach możemy spotkać wszelkiego rodzaju fotele, począwszy od foteli kubełkowych używanych przeważnie w samochodach wyścigowych skończywszy po klasyczne. Obecnie bardzo znane są jednak fotele poryte skórą jednakże nie każdego na nie stać. Skórzane fotele są bardzo miłe w dotyku jak i wygodne, ale również trzeba o nie dbać a w szczególności o jasnych odcieniach, ponieważ możemy je łatwo zniszczeć. Fotele samochodowe są projektowane oddzielnie do każdego auta, ponieważ różnią się budową, lecz najważniejszym powodem jest to, iż do każdego samochodu jest tworzony fotel tak by w każdym samochodzie jechało się bezpiecznie. Ponieważ podczas wypadku każdy samochód zachowuje się inaczej i dlatego też każdy, kto w nim siedzi musi być bezpieczny. Ale również fotele samochodowe muszą być bardzo wygodne, ponieważ dla niektórych jazda samochodem jest pracą i spędzają wiele czasu i siedząc na fotelach nie powinniśmy się męczyć, ponieważ męcząc się podczas podróży będzie się ona nam dłużyć.

Tagi: radar,ruch,informacja | Lista plików strony

Powered by nantech.pl, © 2021.