Po lekturze powyższych artykułów widać już chyba absolutnie doskonale, iż samochody marki Holden są naprawdę bardzo dobrymi samochodami. Jest to chyba raczej absolutnie rzecz oczywista. W moim odczuciu samochody te są jednymi z najlepszych samochodów osob…

Więcej

Fotoradar

Istnieje kilka rodzajów fotoradarów używanych przez policję.Fotoradar to urządzenie do pomiaru prędkości i robienia zdjęć pojazdom oraz ich kierującym, którzy łamią przepisy drogowe. Chyba każdy z nas widział na drogach nie raz jak patrol policji stojący na poboczu namierza jadące auta urządzeniem przypominającym nieco suszarkę do włosów. Są to tzw. radary pistoletowe. Rejestrują one prędkość pojazdu na jaki są wycelowane. Radary pistoletowe są znane i stosowane od lat, jednak do szału doprowadzają dziś kierowców właśnie fotoradary. Umieszczane są one w specjalnych skrzynkach na wysięgnikach. Każde przekroczenie prędkości przy takim radarze kończy się uwiecznieniem wykroczenia na zdjęciu. Na zdjęciu tym dokładnie widać pojazd, osobę prowadzącą, znak ograniczenia prędkości, datę oraz prędkość jaką osiągnął dany pojazd. To jednak nie koniec. Coraz częściej takie radary montowane są w samochodach policyjnych. Co gorsza samochody te są często nie oznakowane i do złudzenia przypominają cywilne wersje. Nigdy nie wiemy więc czy na tyłach za naszym autem nie jedzie nie oznakowany radiowóz, który rejestruje nasze poczynania na drogach. Życie kierowcy jest dziś bardzo trudne. Fotoradary to zmora kierowców. Przynajmniej tak uważają ci, którzy wiele podróżują samochodami. Czasami jednak samo określanie fotoradarów jest mocno na wyrost. Dlaczego? Fotoradary bowiem nie stoją przy naszych drogach bez powodu. Przecież gdyby nie one, to w wielu miejscach naruszalibyśmy przepisy ruchu drogowego. W wielu przypadkach wiązałoby się to z zagrożeniem życia nie tylko nas - kierowców, ale i dla pieszych. Fotoradary nie są tylko po to, by łapać na na przekraczaniu prędkości. To przede wszystkim nasz hamulec, byśmy jeździli bezpiecznie. A o tym, że Polacy na swoich drogach są bezmyślni nikomu nie trzeba mówić. Ironią jest jakoby fakt, że potrafimy jeździć za granicą, tam gdzie grożą nam wysokie finansowo kary. W Polsce z kolei jeździmy jak idioci i nie szanujemy życia. Przez to ginie na ulicach wielu pieszych. Zanim następnym razem nazwiemy fotoradar zmora i przekleństwem, to zastanówmy się nad tym i na chwile postawmy w miejscu pieszego, a nie kierowcy samochodu.

Obecnie każdy samochód posiada drzwi w przeciwieństwie do pierwszych samochodów na świecie. W dzisiejszych czasach technologia pozwala na to, iż możemy zamontować w wszelki sposób drzwi do samochodu, między innymi otwierane od góry w dół, a dawniej otwierane były wyłącznie otwierane do tyłu. Najpopularniejsze jednak są otwierane od przodu. Obecnie postęp technologiczny pozwolił nam na to, że drzwi otwierane mogą być za pomocą pilota. Dzięki temu, że w samochodzie zamontowane są drzwi mamy komfort jazdy nawet zimą, co nie było możliwe przy bardzo starych typach samochodów. Powinny być one szczelne, aby zachować ciepło wewnątrz samochodu. Obecnie komfort jazdy bardzo się zwiększył, dzięki czemu możemy sobie pozwolić nawet na bardzo długie wyjazdy nie ryzykując przy tym niepowodzeń podczas zmiany pogody. Są one jednym z ważniejszych elementów samochodu i zwiększają komfort jazdy. Służą one również do szczelnego zamknięcia samochodu zabezpieczając go przed włamaniem lub kradzieżą. Zamykane są na zamek, który jest trudny do otwarcia bez użycia odpowiedniego kluczyka.

Tagi: prędkość,komfort,fotoradar | Lista plików strony

Powered by nantech.pl, © 2021.