Na samochody trzeba uważać. Nie ma żadnych wątpliwości, że nie można czekać aż zacne coś stukać i pukać. Warto znaleźć dobry auto warsztat i odwiedzać go regularnie. Tam mechanicy doskonale będą wiedzieli, jakie elementy kiedy trzeba wymienić. Tak powinni…

Więcej

Holden FE

Holden FE jest zdecydowanie i absolutnie jednym z najrzadszych samochodów w całej historii marki Holden. Może i nie jest to najrzadszy samochód w dziejach motoryzacji, ale w dziejach marki Holden na pewno się do takowych zalicza. Nie był to również jakoś szczególnie udany model. Powiedziałbym nawet, iż był on jednak gorszy od swojego wcześniej już omawianego poprzednika. Holden FE pod względem stylistycznym z cała pewnością nie może nas pod żadnym pozorem zachwycić. Wygląda on raczej dość typowo. Nie ma tutaj absolutnie żadnych fajerwerków. Jego osiągi stoją już nieco wyższym poziomie, jednak one niestety również pozostawiają jednak trochę do życzenia. Holden FE miał swoją premierę dokładnie w tysiąc dziewięćset pięćdziesiątym szóstym roku, czyli pięćdziesiąt trzy lata temu. Został on jednak wycofany z masowej produkcji już dokładnie po roku, czyli w roku tysiąc dziewięćset pięćdziesiątym siódmym. Jak więc znakomicie widać, samochód Holden FE nie jest produkowany już dokładnie od pięćdziesięciu dwóch lat. Dla kolekcjonerów jest to łakomy kąsek.

Samochód osobowy Holden Monaro bez wątpienia jest bardzo dobrym samochodem. I to dosłownie pod absolutnie każdym względem. Wóz ten jest dość interesujący. Jeśli chodzi o jego stylistykę, to absolutnie jest ona bardzo dobra. Może i nie wali na kolana, ale na pewno również nie odpycha. Jest to raczej dość typowy samochód pod tym właśnie względem. Samochód Holden Monaro miał swoją premierę dokładnie w tysiąc dziewięćset sześćdziesiątym ósmym roku, czyli czterdzieści jeden lat temu. Był on produkowany na skalę masową dokładnie przez jedenaście lat, czyli do roku tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego dziewiątego. Jak więc wyśmienicie wręcz widać, samochód Holden Monaro nie jest produkowany już dokładnie od trzydziestu lat. W każdym razie stale jest to samochód godny polecenia. Oczywiście zwykłym ludziom kompletnie do niczego się on raczej nie przyda, ale kolekcjonerzy starych samochodów będą mieli z niego naprawdę dość dużą uciechę. Jestem o tym niemalże w stu procentach przekonany. Warto jeździć tym właśnie samochodem.

Częścią bezpieczeństwa kierowców są poduszki powietrzne, które chronią w czasie wypadku przed poważnymi urazami czy śmiercią. Stanowią one doskonalą ochronę w czasie wypadku. Poduszki powietrzne muszą być jednak sprawne, aby spełniały swoje zadanie. W starszych typach samochodów nie montowano jeszcze poduszek, dlatego niektóre samochody jeżdżące po naszych ulicach nie są tak zabezpieczone. Jednak nowsze modele samochodów mają ich coraz więcej, co sprawia, że poczucie bezpieczeństwa w takim samochodzie stosunkowo się zwiększa. Kupując samochód posiadający poduszki powietrzne nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że wypadku nie będzie, ale możemy przynajmniej w pewnym stopniu zminimalizować jego skutki. Obecnie poduszki te montowane są w każdym nowym samochodzie, co powoduje, że są one bardziej bezpieczne. Nie sprawne poduszki mogą wybuchnąć w czasie jazdy i wtedy narażają nasze życie i zdrowie, dlatego trzeba zwracać uwagę, w jakim stanie są poduszki w naszym samochodzie przed wyjazdem w trasę.

Tagi: auto,poduszki,bezpieczeństwo | Lista plików strony

Powered by nantech.pl, © 2021.