Częściami wózka widłowego, które warto umieć rozpoznawać są między innymi szkielet wózka, który wykonany jest ze stali, koła, silnik, przeciwwaga, karetka, widły czy maszt. O ile silnik czy koła lub szkielet większość osób która miała kiedyś styczność …

Więcej

Dojazdówki

Często zdarza się, że w trasie pęknie nam opona, a zamiast koła zapasowego mamy tylko dojazdówki. Nie jest to problem, gdyż możemy wtedy założyć te opony, a ściślej mówiąc cienkie felgi z oponami. Są one dużo cieńsze niż inne felgi, ale dają nam szansę dojechania do miejsca docelowego. Jazda na dojazdówkach jednak jest jednak ograniczona przepisami, i nie możemy na nich przekroczyć prędkości pięćdziesięciu kilometrów na godzinę ze względu na to, że przy większych prędkościach możemy stwarzać zagrożenie dla ruchu samochodów. Dojazdówki są dostępne w zakładach wulkanizacyjnych, ale również w sklepach z felgami i oponami. Są one wykonane w specjalny sposób i nie nadają się do normalnej jazdy. Mają służyć tylko w przypadku konieczności dojechania do miejsca przeznaczenia. Dojazdówki są tylko zabezpieczeniem na wszelki wypadek. Są cienkie i zajmują mało miejsca, co powoduje, że są często stosowane. Nie można na nich pokonywać dużych odległości, gdyż to grozi wypadkiem lub kolizją i może być niebezpieczne nie tylko dla kierowcy, ale również dla innych uczestników ruchu.

Sklepy z felgami

Obecnie ludzie bardziej biorą sobie do serca bezpieczeństwo własne i swoich bliskich i częściej kupują nowe felgi i opony. Sklepy z felgami sprowadzają, więc coraz więcej nowych felg i możemy tam kupić ich różne rodzaje. Felgi nowe nie zużywają się tak szybko i możemy dłużej na nich jeździć. Jeśli zakupione przez nas felgi będą miały wadę to producent nam je wymieni, abyśmy wiedzieli, za co zapłaciliśmy. Ogromne znaczenie ma to, ze sklepy z felgami oferują nam ich różne modele, dzięki, czemu możemy dobrać je do własnego gustu. Wszystkie oferowane przez nie felgi posiadają gwarancję producenta, co w dużym stopniu zapewnia komfort nie tylko jazdy, ale również całości obsługi samochodu. Coraz częściej możemy spotkać internetowe sklepy z felgami, przez co po zamówieniu otrzymamy je bezpośrednio do domu, co stanowi dla nas ogromne ułatwienie. Przy takim pędzie życia dostarczenie do domu felg w znacznym stopniu ułatwia życie. Kupowanie nowych felg bardziej się opłaci niż kupowanie używanych, gdyż na bezpieczeństwie się nie oszczędza.

Prostowanie felg

Jeżeli dużo jeździmy to może się zdążyć, że pod wpływem jazdy i warunków zewnętrznych felgi mogą zacząć się odkształcać. W takiej sytuacji możemy zwrócić się do zakładu naprawiającego samochody czy wulkanizacji, które aktualnie posiadają prostownicę do felg, o wyprostowanie ich. Prostowanie felg jest najskuteczniejszą renowacją i dzięki temu możemy swobodnie w dalszym ciągu na nich jeździć. Prostowanie felg całkowicie przywraca im pierwotny stan. Nie można jednak często prostować felg, gdyż trochę je to osłabia i może się źle skończyć. Prostowanie felg wykonuje się na prostownicach, które działają na zasadzie sprężonego powietrza wypychającego swoim naporem wgniecione miejsca. Te miejsca w dużym stopniu znów są narażone na wgniecenia, gdyż są już trochę osłabione. Każda felga nadaje się do prostowania, jednak stalowe są na to bardziej podatne. Miejsca po wgnieceniach nie są już tak odporne na uderzenia jak całkiem nowa felga i w czasie użytkowania znów może dojść do wgięcia. Nie można ich jednak zbyt często poddawać renowacji.

Tagi: sklep,awaria,dojazd | Lista plików strony

Powered by nantech.pl, © 2020.