Dopiero gdy uniesiemy towary na wyprostowanych widłach jakieś trzydzieści centymetrów ponad ziemię, powinniśmy nieco nachylić widły tak, by towar był lekko przechylony w naszą stronę. Wówczas jest najbardziej stabilny, a my jesteśmy bezpieczni. Gdy już do…

WięcejNowe i oryginalne części do samochodów Skody

Częściami wózka widłowego, które warto umieć rozpoznawać są między innymi szkielet wózka, który wykonany jest ze stali, koła, silnik, przeciwwaga, karetka, widły czy maszt. O ile silnik czy koła lub szkielet większość osób która miała kiedyś styczność z pojazdami mechanicznym czy wózkiem widłowym z pewnością potrafi pokazać, o tyle już karetka czy przeciwwaga to te części, których intuicyjnie raczej nie znajdziemy (może za wyjątkiem wspomnianej przeciwwagi).

Karetka przykładowo jest po prostu stalowym elementem masztu wózka widłowego. Część ta pozwala na zamontowanie wideł, a także kratki ochronnej. Kratka ochronna jak sama nazwa wskazuje ma za zadanie chronić nas i wózek. Kratka zamontowana jest jak już wspomnieliśmy, do karetki i sprawia, że przewożone przez nas elementy nie zsuną się na nas. Kratka ochronna zbudowana jest z metalowych płaskowników. Inną częścią dotyczącą ochrony operatora wózka widłowego jest metalowa kratka na górze wózka, która chroni nas przed ewentualnymi przedmiotami mogącymi spaść na nas z góry. Oczywiście dla samego operatora poza jego bezpieczeństwem ważne jest także konkretne miejsce, w którym siedzi podczas operowania wózkiem widłowym. Element ten to po prostu kabina operatora, w której znajduje się między innymi kierownica i pedały.

Sterowanie wózkiem widłowym.Wózek widłowy wbrew pozorom nie jest zbyt prostą maszyną do kierowania. Jego obsługa choć początkowo wydaje się prosta, nie jest zależna tylko i wyłącznie od operowania pedałami oraz kręcenia kierownicą. Najważniejsze jest tak naprawdę operowanie dwóch rzeczy. Przede wszystkim opanowanie wiezionego towaru tak, by nie przechylił wózka, a poza tym także opanowanie umiejętności sterowania widłami w ten sposób, by nie potrącić niczego na przykład gdy będziemy podnosić towar do góry na wyższe półki, a także by nie zrobić krzywdy sobie, innym oraz nie zniszczyć towaru podczas gdy zdejmujemy jakąś paletę z góry. Wózki widłowe w zdecydowanej większości umożliwiają operatorowi wózka na nachylanie wideł w jedną bądź drugą stronę.

Wszystkie natomiast pozwalają na ich podnoszenie i upuszczanie. Rzadziej, choć w dzisiejszych czasach nie aż tak bardzo rzadko występują wózki widłowe, w których operator może między innymi zmieniać rozstaw wideł, czyli zwiększać bądź zmniejszać przestrzeń między jedną końcówką wideł a drugą. Daje to spore możliwości w przewożeniu różnych, zwłaszcza tych dużych palet. Jeśli chodzi o kierowanie wózkiem widłowym, to z tymi możliwościami wózka związane jest właśnie nauczenie się prawidłowego operowania nim, wykorzystując wszelkie możliwości wózka tak, by nie zniszczyć przedmiotów które wieziemy, ani nie zrobić krzywdy sobie czy innym pracownikom jacy znajdują się w magazynie. Poprawne załadowanie towaru odbywa się poprzez podjechanie wózkiem widłowym tak, by widły znalazły się pod paletą i były jednocześnie równolegle ustawione do ziemi. Nie powinny być przechylone, gdyż grozi to przewróceniem towaru.

Tagi: silnik,części,wózek widłowy | Lista plików strony

Powered by nantech.pl, © 2021.