Chevrolet Epica posiada zdecydowanie dość typową stylistykę. Nie rzuca na pewno na kolana, ale z drugiej strony również nie szpeci. Jest to zdecydowanie dość typowy wygląd. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że jest to stosunkowo dość młody model. Miał…

Więcej

Alfa romeo

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że Alfa Romeo jest jednym z najbardziej znanych i uznanych na świecie koncernów, który produkuje samochody. Są oni lubiani przede wszystkim za produkowanie samochodów sportowych. Alfa Romeo specjalizuje się właśnie w produkcji samochodów sportowych, choć nie tylko. Mają również na swoim koncie znakomite samochody rodzinne w wersji kombi. Trzeba przyznać, że jest to bardzo uniwersalny producent samochodów. Robia oni niemalże wszystko. Jednak trzeba przyznać, że zdecydowanie najlepiej czują się w produkcji samochodów sportowych. Alfa Romeo jest oczywiście włoskim koncernem. Jest to niezwykły koncern, ponieważ łączą oni w swoich samochodach świetnie osiągi z bardzo charakterystycznym oraz pięknym wyglądem. W samochodach Alfy Romeo można się zakochać już tylko patrząc na nie. Nie ma więc wątpliwości co do tego, że Alfa Romeo jest świetnym koncernem, który na pewno będzie zdobywał coraz więcej klientów. I tak już jest bardzo lubiany wśród ludzi, a będzie jeszcze bardziej. Głównym stylizatorem samochodów Alfa Romeo jest biuro projektowe Carrozzeria Pininfarina. Zajmuje się tworzeniem samochodów koncepcyjnych i projektowaniem modeli seryjnych. Siedziba biura znajduje się w Trofarello, miejscowość niedaleko Turynu we Włoszech. Firma została założona w 1930 roku przez Battistę Pininfarinę. Największą sławę przyniosły firmie w latach 30 projekty karoserii na specjalne zamówienie ówczesnych gwiazd Hollywood oraz najbogatszych ludzi na świecie. Od 1952 roku firma zaczęła stałą do dzisiaj współprace z Ferrari. W 2008 roku zginął w wypadku drogowym prezes firmy Andrea Pininfarina. Honorowym prezesem jest syn Battisty, Sergio Pininfarina.

Wygląd nie jest jedyną ważną rzeczą przy dobieraniu Alufelgi.Wiadomo, że wielu uważa, że alusy to głównie wygląd i design. Jednak sądzą tak tylko esteci, którzy nie znają się na parametrach. Przecież bowiem nie tylko wyglądem człowiek żyje, tym bardziej jeżeli chodzi o Alufelgi .Ważne są również parametry takich alusów. Wygląd ma oczywiście pewne znaczenie, bowiem to właśnie wygląd, błyszczące i świecące felgi przyciągają na pewno do siebie w znacznym stopniu. Jednak nie jest to rzecz najważniejsza w alufelgach. Wygląd to bowiem nie wszystko i nie tylko on określa charakter pojazdu. Okazuje się , że parametry są równie ważne, a może i nawet ważniejsze niż sam wygląd i design. Alusy mają przede wszystkim dzięki swoim właściwością również ogromny wpływ na komfort jazdy i frajdę z jazdy. Słabe parametry oznaczają więc niższy komfort jaki czujemy podczas jazdy. Ważną sprawą jest też to , że oczywiście felgi aluminiowe są lżejsze od felg normalnego rodzaju, czyli tych robionych ze stali. Są one tez niestety znacznie droższe. Waga felg jest przede wszystkim bardzo istotna ponieważ, jest to tak zwany element nieresorowany, a więc bardzo podatny na wszelakie wstrząsy. Tak wiec samochód z felgami aluminiowymi kieruje się dużo precyzyjniej niż z felgami stalowymi. Świat oponiarski zna bardzo wiele produktów. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile rodzajów opon jest na naszym rynku. Od specjalistycznych slików służących samochodom sportowym, po opony dedykowane do jazdy po mokrej powierzchni, czy też do danej pory roku (letnie lub zimowe). Są też opony usztywniane, które nie wymagają dużego ciśnienia w kołach, są tez bezdętkowe samołatające. Najbardziej pospolite w naszym kraju są opony do jazdy letnie. Większość kierowców stosuje je przez dwanaście miesięcy w roku. Musimy jednak wiedzieć, że opony letnie – tak jak wszystko, mają swoje konkretne zastosowanie. W Polsce nie ma obowiązku wymiany opon letnich na zimowe w okresie zimowym. Musimy zdawać sobie jednak sprawę z tego, że na letnich oponach powinniśmy jeździć tylko latem, wiosną i wczesna jesienią. W przeciwnym razie ryzykujemy swoim życiem i zdrowiem. Opony letnie wykonane są z twardej gumy, która jest idealna na suche, rozgrzane powierzchnie. W przypadku zimy, łatwo na letnich oponach wpaść w poślizg.

Tagi: komfort,jazda,wygląd | Lista plików strony

Powered by nantech.pl, © 2021.