Samochody produkowane są w wielu krajach całego świata. Jedne modele są bardziej popularne inne trochę mniej. Wśród światowych weteranów motoryzacji Polska ma na swojej liście kilka rodzimych egzemplarzy samochodowych. Jednym z zapomnianych już samochodów…

Więcej



przejażdżka lamborghini po torze

Lamborghini 250 GT był samochodem, który już trafił do masowej sprzedaży. Od razu zachwycił on wszystkich swoim niezwykłym wyglądem i jednocześnie niesamowitymi osiągami. Nie ma wątpliwości co do tego, że było to niezwykłe auto. Swoją premierę samochód ten miał dokładnie w tysiąc dziewięćset sześćdziesiątym czwartym roku w Genewie. Był on produkowany dokładnie przez dwa lata, czyli do roku tysiąc dziewięćset sześćdziesiąte szóstego. Przez te dwa lata udało się wyprodukować dokładnie sto trzydzieści pięć sztuk tego samochodu. Jego cena wynosiła dokładnie trzynaście tysięcy dziewięćset dolarów. Trzeba przyznać, że z całą pewnością nie była to jakaś zatrważająca cena, jednak w ówczesnych czasach nie były to wcale małe pieniądze. Lamborghini musiało z resztą ustalać niższe ceny niż Ferrari, aby w ogóle móc z Ferrari konkurować. Lamborghini 350 GT zostało wyprodukowane w Mediolanie. Pochodzi on z segmentu G. Jego następcą był Lamborghini 400 GT, zaś jego poprzednikiem Lamborghini 350 GTV. Samochód ten miał ponad cztery i pół metra długości. Lamborghini znane jest nie tylko ze swoich kosmicznych osiągów i parametrów silnika, lecz również, a może przede wszystkim, ze swojej nietuzinkowej, pięknej sylwetki. Samochód ten nieraz był już porównywany przez przedstawicieli płci męskiej do pięknej i zmysłowej kobiety. Na pewno lamborghini od lat były samochodami o ciekawej, oryginalnej sylwetce. Są to samochody bardzo nisko zawieszone, przystosowane do poruszania się po równej nawierzchni, w Polsce nie byłoby to łatwe z racji dziurawych dróg. Lamborghini to również charakterystyczny kolor, najczęściej spotyka się czerwone, żółte, pomarańczowe bądź czarne odmiany.

Gdy kupujemy samochód musimy wybrać jego kolor - no właśnie, jaki?No nie, czego jeszcze - ktoś może powiedzieć przeczytawszy tytuł tego tekstu - niby po co zwracać uwagę na tak zupełnie nieistotne szczegóły, jak właśnie wspomniany już powyżej kolor? Przecież jest tyle innych i dużo ważniejszych przy tym parametrów pojazdu. W tym jednak momencie można powiedzieć następująco: kobiety zwracają jednak najczęściej w pierwszej kolejności uwagę na estetyczny aspekt danego samochodu, a już mniej interesując są dla nich szczegóły techniczne auta takie, jak moc silnika, prędkość maksymalna, przyspieszenie, spalanie, i tak dalej. Nie chodzi tutaj o żadnego rodzaju złośliwość, a jedynie stwierdzenie dość chyba powszechnego i oczywistego faktu, że kobiety mają zupełnie odmienne postrzeganie rzeczywistości, która nas otacza, niż mężczyźni. I o tym również przecież jest ten krótki tekst. Jaki zatem powinien być kolor samochodu? Łatwiej chyba jednak jest powiedzieć, jaki być nie powinien - a na pewno odradzane są kolory fluoroescencyjne, jaskrawe, czy rzadko spotykane, jak na przykład niebieski.

Tagi: kolor,silnik,samochód | Lista plików strony

Powered by nantech.pl, © 2021.